Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok? (etika házidolg...

Mit gondoltok? (etika házidolgozat)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Házidolgozatot kell írnom, aminek témája az illem és úgy döntöttem középpontba a Japán kultúrát helyezem. Úgy gondoltam a bevezetőben ismertetem az alapfogalmakat (etikett, illem, protokoll) utána a többi Japánról szól. Minden kész is igazából, de mikor megmutattam a tanáromnak azt mondta, hogy gondoljam át az európai etikett és protokoll bevezető mennyire része a dolgozatnak és hogy néhány átívelő mondat után kössek ki Japánnál. Nem igazán tudom ezt most hogy csináljam, mert kb minden elérhető könyvet kivettem a könyvtárból + még töltöttem is le, de ilyen anyagom nem nagyon van. Ti mit csinálnátok, van valami ötletetek, esetleg forrásotok?

2014. ápr. 20. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Van egy egyszerű megoldás:

Pár mondatban süketelsz valamit a definiciók után közvetlen, vagy abba beleköltve arról, alapjaiban mennyire eltérő az európai illem a japántól, vagy hogy miért lehet a japcsi változatot a fehérember definició alapján megítélni (összesen 2-4 sor), aztán maradhat minden úgy ahogy már kész van.

2014. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg túl sok volt a rizsa.
2014. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Fenét. Valószínűleg a népnevelési szándékú propagandatanár nem hajlandó elfogadni a tisztességesen és kreatívan megírt anyagot ahelyett, hogy a kereszténységet dicsőítette volna illető, mint az elvárás.


Pedig de jókat lehetne írni a sziklán szétcsapkodott kisdedekről...

2014. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: amit én olvasok, az egy teljesen jogosan megfogalmazott stilisztikai kifogás. Sehol nem írja, hogy azzal lett volna gond, hogy a japán kultúráról írt, hanem azzal, hogy a bevezető rész nem kapcsolódik szervesen az egész témához. Valószínűleg az alapfogalmak eurocentrikus kifejtése jelenti a problémát, de a dolgozat ismerete nélkül nehéz mit mondani.

Egyébként az etika tanítása segít(het) abban, hogy megkülönböztessük az etikét az etikettől.

2014. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 Sosem tudtam sajnos rizsázni:D Szóval nem ez a probléma.

#3 A dolgozat többi részével nincs problémája, meg is dicsérte. Egyedül az, hogy a bevezető oldal nem kapcsolódik Japánhoz, csak tényleg az a baj, hogy mást nagyon nem tudok már írni. Egyébként az első oldalt úgy kell elképzelni, hogy leírtam a fogalmát a protokollnak, etikettnek és az illemnek meg, hogy honnan ered a szó meg ilyesmik kb 5-6 mondatban. A másodikon és a harmadikon pedig leírtam az etikett kialakulását és fejlődését példákat hozva (Arisztotelész, Theognisz, ilyesmik) De japán filozófusokat nem igazán tudok akik ezzel foglalkoztak volna...

2014. ápr. 20. 20:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. ápr. 20. 20:58
 7/7 A kérdező kommentje:
végülis lerövidítettem azt a részt amit mondott és beletettem egy plusz fejezetet a házasságkötésről és tetszett neki:D
2014. ápr. 26. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!