Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha valaki egy boltban dolgozik...

Ha valaki egy boltban dolgozik akkor munkasosztalybelinek szamit?

Figyelt kérdés

#Munkassa #munkasosztaly
2014. ápr. 21. 09:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy eladokent.
2014. ápr. 21. 09:50
 2/8 anonim válasza:
26%
Nem, kormányzónak
2014. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon legjobb tudomasom szerint nincs osztalyrendszer. Vagy lemaradtam valamirol...?
2014. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szocializmus hármas - munkásosztály/parasztság/értelmiség - osztályrendszerére gondolsz kedves kérdező, akkor mind három osztályban megtalálhatóak voltak a kereskedők (ha a földműves a vásárban adja el a portékáját, vagy a művész az alkotását/szellemi termékét), de az áruházi eladókat az iparosodás "hívta életre" - így munkásosztálybeli.
2014. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Megint dúl az osztályharc?

Gyucsányék továbbképzéseket tartanak?

A kulákokat is üldözni fogják a baloldaliak? :-)

2014. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én egy amerikai videóból vettem ezt a szót, nem tudtam, hogy Magyarországon nem ilyen rendszer van. Mi hogy hívjuk az egyes társadalmi rétegeket akkor? A munkásosztály szó miért nem korrekt kifejezés?
2014. ápr. 21. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszűntek a gyárak, eltűnt az a munkásosztály, aminek nevében a Párt a hatalmat gyakorolta. Ma felső osztályról, középosztályról, szegényekről és mélyszegénységben élőkről beszélnek. A vagyoni helyzet meghatározóbb, mint az a környezet, ahol az emberek dolgoznak.
2014. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma is létezik munkásosztály (proletariátus) és tőkés osztály. Ezeket nem a kommunisták találták ki, hanem még Marx, a kapitalizmusban (mert pont az hívta életre ezeket).


Proletár: aki a munkaerejét/munkaidejét adja el, és azért kap bért, abból él.

Tőkés: aki a tőkéjét fekteti be, pl. abból vásárol termelési eszközöket, és a munkások munkájából él.


A történelem során háromféle proletár létezett:


1. Az antik proletár az ókori Rómában. Ő kenyeret és cirkuszt követelt. (Panem et circenses)

2. A modern proletár a kapitalizmusban. Ő munkát és kenyeret követelt.

3. A lumpen proletár a szocializmusban: ő konyakot és sört követelt (vedelt).

2014. ápr. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!