Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért megy irodalom, könyvek,...

Miért megy irodalom, könyvek, versek által előbbre a világ?

Figyelt kérdés
Bennetek mit változtat meg egy vers, akár szépirodalmi mű elolvasása. Ha a többi ember is úgy gondolkodna, hogy nekik jelent valamit ma más világot is élhetnénk? Sokan azt mondják nem errefelé megy a világ. Ám én nem törődöm a trenddel. Várom a reflexiókat.
2014. ápr. 30. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy társadalom akkor tud előre menni, ha mindenki az anyanyelvét használja a saját közegében! nincsenek ilyen magyar szavak: trend, reflexió. Ha ezt megérted, akkor tovább tudsz lépni az emberré válás útján! Sok sikert hozzá!!!
2014. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem megy előrébb a világ általuk.
2014. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valóban nincsenek, de mégis sokan használják. Ma már ezek is lehetnének a magyar nyelvhez tartozó szavak, hiszen sokan használják.

Szerintem viszont én mentem előre. Az átlag magyar ember nyilván más véleményen van, viszont nekem sokat adott az írott nyelvi kultúra.

2014. ápr. 30. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Irodalom, zene, művészetek, kultúra nélkül lehet élni.

De érdemes-e?

2014. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet élni. De nem érdemes, ugyanis ezek segítségével választ kapsz sok téged is érintő problémára. Nekem ezáltal sikerült világgá kiáltanom fájdalmamat.
2014. ápr. 30. 20:49
 6/6 wolferl válasza:
A szépirodalmi művek olyan erőteljes hatással lehetnek a befogadóra, hogy tulajdonképpen a teljes életszemléletüket is megváltoztathatják. Én például már számtalanszor átéltem ezt. Kamaszként József Attila és Kosztolányi volt rám nagy hatással, a verseikben magamra ismertem és társra találtam. Később Márai, Kafka, Camus és Proust hatottak rám és rengeteget segítettek abban, hogy jobban megismerjem önmagam, megtaláljam a helyemet a világban. Sőt: oldották a magányomat, a lélektani konfliktusaimban is eligazítottak. Azt hiszem, hogy az irodalmi művek elsősorban ebben segítenek: orientálnak téged az életben. Önmagad elfogadásában, megismerésében segítenek és persze a világ, a valóság működéséről is sokat megtudhatsz belőlük. Az irodalom szerencsére a mai vizuális korszakban sem fog eltűnni, hiszen az olvasás belülről épít fel téged, neked kell megdolgoznod a saját víziódért. Sokkal erőteljesebb hatás ez, mint bármely más kifejezési mód.
2014. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!