Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dinamikusan Szerkeszthető...

Dinamikusan Szerkeszthető Könyvtárak eljárásainak és függvényeinek, más programozási rendszer által használt alkalmazásban paraméterátadásról van vmi internetes online irodalom?

Figyelt kérdés

Pl eddig Pascal/Delphi-vel foglalkoztam, és van mondjuk egy FreePascal-al elkészített .DLL-em. Ha FreePascal által készített DLL-t FreePascal-al készített alkalmazás hívja meg minden oké, mert a paraméterek típusa megegyező. Ha mondjuk C++ alkalmazásból hívom meg a DLL eljárását/függvényét, akkor már problémák lépnek fel. Számok átadása még oké, de sztringekkel már kész a programhiba, lefagyás stb. Ilyen típusú problémák megoldására vhol van vmi leírás, útmutató? Mert én még sehol nem találtam, a könyveim meg nemigazán térnek ki a más nyelvből meghívásra.


Köszönöm, Üdv


2012. júl. 10. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A paraméterátadás fizikai mikéntjében több lehetőség közül választhatunk, így programunk jobban kompatibilis lehet külső programokkal. (stdcall, cdecl, fastcall)

[link]


A pascal és a c++ máshogy ábrázolja a string-eket.

Meg lehetne oldani úgy hogy c++-ban írsz egy olyan osztályt ami pascal módjára kezeli a string-eket. Vagy a standard megoldás hogy ami c++-ban char* az pascal-ba pchar és fordítva.

2012. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ki fogom próbálni, és kösz a linket. Üdv!
2012. júl. 11. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!