Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hívják sokan a pszicholó...

Haseki Sultana kérdése:

Miért hívják sokan a pszichológust orvosnak?

Figyelt kérdés
Kórházban dolgozom mint egészségügyi asszisztens , tehát rendelőben vagyok. A kórházban vannak pszichológusok , és múltkor egy dolog végett bekellet az egyikhez mennem. Közben bejött egy páciense és úgy köszönt neki hogy Jó napot Doktor úr!Ez megütötte a fülem de nem kérdeztem rá hogy miért hívják őt orvosnak.

2014. máj. 10. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A phd miatt is lehet doktor, mert ledoktorált.

Mellesleg a köznyelvben nem igazán tudják az emberek a pszichológus és a pszichiátér között mi a különbség, ahogy szülésznő és szülész vagy gyógyszertári szakasszisztent és gyógyszerész között.

2014. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen már kezdem érteni, hogy sajnos az emberek mennyire nem informáltak.
2014. máj. 11. 08:55
 3/11 anonim ***** válasza:
"Közben bejött egy páciense",már meg is válaszoltad:).Mert aki gyógyszerezik,az beteg és doki írja a receptet.. nem?Az ügyvédemet és se hívom dokinak,mert nem a páciense vagyok,hanem az ügyfele.
2014. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dftgsgvghgev ***** válasza:
Gyakran azért, mert nincs rá jobb szava a paciensnek. Nem asszisztens, nem orvos, de ugyanúgy kezelést nyújt, terápiát tervez meg, mint az orvos. Ebben a szóhasználatban a "doktor" inkább utal a gyógyítói státuszra, semmint a végzettségre. Dilemma ez a pszichológusoknak, mert elvileg nem doktorozhatnák le őket, ám akkor hogyan szólítsák őket? Ha azt mondaná, hogy "Jó napot, pszichodoktorúr!", az sértő volna pl., mert a pszichodoki pejoratív értelmű :S
2014. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát, ha nem szólíthatod doktornak, tanárnak, mesternek, elnöknek, igazgatónak, művésznek stb., akkor szólítsd csak "kívánok"-nak.

Jó napot kívánok! :D

2014. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert összetévesztik a pszichiáterrel, aki viszont orvos.
2014. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Emberek!!! A pszichológus nem ír fel gyógyszereket!!
2014. máj. 11. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Pszichológus=Elmeorvos,így jó?Így már lehet dokinak hívni.Nem ír fel gyógyszert az tény,de megfejti az elmét és valakit átirányít a pszichiáterhez,hogy kezelésre szorul így már rajta keresztül írhatnak fel gyógyszert.Tudom,mert voltam gyerekelhelyezésin,ahol mindenkit kivizsgáltak az idióta "jól bevált" tesztjükkel,hogy ki hazudik,ki a legalkalmasabb a gyereknevelésre!Nekem volt egy melanómám,aminek a kezelése az "Intron A" volt,mellékhatása a sok százból,hogy depis leszek,így kellett abban a 2 évben pszichiáterhez is mászkálnom,igen ám de az volt az első kérdésem,hogy mi az a depresszió,azt hogy kell:)?!Így a gyerekelhelyezésin volt egy hoppácska,'hisz ez dilidokihoz jár'!A pszichiáter szorgalmasan irkálta ki a frontint én meg szorgalmasan dobáltam a kukába,mert én semmilyen drogot be nem veszek!És iszonyú pipa vagyok rájuk,mert a teszten az enyém lett a legjobb de ez a "kezelés" kiütötte.A mai napig nem nem tudom,hogy kell depisnek lenni,de az lettem papíron.Így a bíróságon,hogy ott is nyerésre álltam,ez az átok recept mindent kiütött!Ma is megyek kontrollra,így jelenésem van a pszichiáternél is.Első kérdése ,hogy vagyunk,hogy vagyunk?!Ilyenkor szoktam mondani,hogy hahó doki én vagyok az!:)Már tudja ő is,hogy az égvilágon semmi bajom,azon kívül,hogy rájuk vagyok haragszok!Ezért hívom én áltudománynak az egészet!Bárkit belehet ráncigálni,hogy megkapja a gyógyszerét,pár mimikával,vagy egy két kimondott szóval!Közben a valós dilinyósok,meg az utcán rohangálnak,mert azok nem fizetik még a tb.-se!Ugye érted ezt a körforgást!Hisz,ez a legnagyobb biznisz és legális!Addig szekáltam ez miatt,hogy dadogva kimondta,hogy fogjam már fel,hogy neki ez a dolga,neki ez a szakmája,közben viszi az addiktológiát is,de az egész napos nyavajgások miatt,miatt neki is az az első dolga,hogy meg iszik 2-3 sört egy húzásra:).Azt is kimondta,hogy sajnálja az egészet,de nem tudott mit tenni,a rendszerből meg nem törölheti ki az akkori benézett diagnózist.Összegezve minden ember más és mindenkinek van valami baja!Ezért hívják őket doktornak,hogy ő "segít"!
2014. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
A pszichológus is orvos!!
2014. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem. A pszichológus nagyon nem orvos. Orvos abból lesz, aki elvégezte az általános orvos szakot, az orvosi egyetemen, majd specializálódik valamilyen irányba. Pszichológusokat képeznek például az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karán. De NEM az orvosin. Ergo nem kapnak orvosi képesítést. Doktorálhatnak, de a doktori címtől nem lesz valaki orvos, ahogy a jogászok is doktorok, de nem orvosok.
2015. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!