Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol voltak a románok a 15...

Hol voltak a románok a 15 században és honnan jöttek? Hogy lettek ilyen sokan?

Figyelt kérdés

Mi közben a magyarok létszám a csak alig változott.

Most mondta a rádió, hogy Drakula uralkodása idején a Havasalföldi vajdaságnak kb 250 000 lakója lehetett.

-Egy másik műsorba arról beszéltek, hogy Mátyás is Havasalföldről származik,előkelőbb családból és akkoriban a Kunok befolyása irányítás alá tartozott a terület nagyszámú kun lakossal együtt. (Azt is megemlítették,hogy írásos feljegyzések vannak arról, hogy maguk a magyar földesurak hívták és telepítették le őket Erdélyben a földjeiken. Azért, hogy dolgozzanak. Olcsóbban, mint a magyarok ill a műveletlen hegyi területekre, hogy ott gazdálkodjanak. )

Ha ehhez hozzávesszük,hogy ekkor Erdélyben sem hemzsegtek a románok akkor felvetődik a kérdés,hogy hol voltak ez idő tájt? Mert nagyon úgy néz, ki, hogy nem Erdély az őshazájuk, mint ahogy állítják,meg Dákó-Román kontinuitás és a Rómaiaktól származnak a Dákok ők meg tőlük.

Csak azt nem értem, hogy akkor a Rómaik, miért harcoltak a Dákok ellen és győzték le őket.

Nem kívánom bántani vagy elhomályosítani őket a történelemben !!!

Most találtam rá erre. Ez hitelesnek minősül?

[link]


több részes



2014. jan. 29. 15:53
 1/9 anonim válasza:
0%
XY millió cigány... azok meg osztódással szaporodnak kb.
2014. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alin Camus válasza:
100%

Hát én ugy tudom hogy románok voltak Erdélyben már a magyarok jövetelekor eszt alatámasztya Anonimusz és Nesztor kronika is. A magyar szempont aszt mondja hogy, nem voltak románok Erdély területén. Szerintem valoszinű hogy voltak latinosodot nep enklávek akor amikor bejötek a magyarok, de szerintem nem voltak totális töbségben csak relativ töbségben, mert meg it voltak a szlávok is.

Egy kényes pont az hogy miért voltak akor a magyar falvak a jobb mezoségi területen és miért nem a románok ? Eszt azal a tenyel lehet magyarázni hogy a román nép, mint felmenöjik a dakok nagy álattenyésztök voltak és inkab a dombos, hegyes területen éltek.

Na most az is erdekes hogy a magyar történelemirás mindig mondja hogy a románokat betelepitetek Havasalföldröl de aszt is meg kel emliteni hogy forditot irányban is voltak vándorlások, igy születet meg a havasalföldi fejuedelemség mikor Radu Negru 1290 évek körül ( fekete Radu ) leereszkedet fogaras országböl egy csomó románal, magyaral meg szászal és megalapitota Campulungot a fejedelemseg elsö központyát asztán a fejedelemség köszpontyaji egyre délebre költoznek ( Curtea de Arges, Targoviste és véűl Bukarest ) -Bocs ha sok hibát csináltam, román vagyok és nem nagyon jovok ki eyek az ekezetekel :)

2014. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Román vagy romániai magyar vagy?

Jó,hogy onnan írsz,más megközelítés,más szemszög.

Mi a helyzet azzal, hogy a rómaiak harcoltak a dákok ellne és le is győzték őket. Ezt nem a magyarok találták ki.

2014. jan. 31. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én anyám avar volt, apám pedig gepida. Ez tehát az én országom, ti, akik itt vitatkoztok, később jöttetek, ezért menjetek el innen, de legalábbis vissza homokozóba!
2014. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt teljesen felesleg volt ideírni !
2014. febr. 1. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogy!

Megelőlegeztem neked azt a bizalmat, hogy azok közé a hülyék közé tartozol, akik azzal kúrják el a közérzetemet, hogy azon a kérdésen agyalognak, ki volt itt, meg ott előbb, és melyik nép tartózkodik több, meg kevesebb joggal ezen a vidéken, mely az én hazám is.

2014. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alin Camus válasza:

Hát elsó nyelv amit megtanultam az a magyar, vagys mondthatom hogy anyanyelvem, de esó osztálybol román iskolába jártam ( közeleb volt ) ugy hogy inkáb romának tártom magamat ( román közegben notem fel etc )de ez nem aszt jelenti hogy gyülölöm a magyarokat sót nagyon tisztelem a kulturátokat és törtenelmeteket. És büszke vagyok ara hogy magyarul is tudok.


Jo egy kis on topik - a romaiak le gyözték a dákokat és megteremteték a Dacia provinciát vagyis a maji : Banság, plusz a szörenyi bánság az Olt ig, meg természetesen Erdély nagy része. a maji dél-Románia és dél Moldova egy resze alsó Moesziahoz ( maji Bulgária )csatolyák DE csak 117 ig amikor Hadriánus császár visza vonja a csapatait. Ugy hogy csak Dacia Provincia marad romaji kézen egész 271 ig.

A nagy kérdés az : Hogy lehetet csupán 16ö év alat aszt el erni hogy a dákok tejesen elromaisodjanak ? Az erdélyji iskola ( igyi hivják a 18 dik sz. román tanultakat akik elkesztek harcolni a románok jogajikéert ) asz álitoták hogy a romajiak tejesen ki irtoták a dákokat ezért a román nép tejesen latin , ezek az alitások nem helyesek mert :

1 a romaiak nem foglalták el Dák királyság egész területét, a maji Máramaros, Moldova,Bihar, Szatmár továbra is a birodalmon kivül voltak, és it eltek az ugynevezet szabad dákok ( koszobokák, karpok ), sót a dákokrol még lehet halani 300 után is amikot pld. Laktaciusz irjia hogy Gáleriuszrol, Diokleciánusz egyik társ császárárol hogy nagyon gyűlolte a romaiakat, mert o dák es meg akarta adoztatni a romaiakat és a birodalomat atakarta nevezni Dák birodalomá. E

2014. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alin Camus válasza:

2 Még ha ad absurdum mondjuk hogy ki letek irtva a dákok akor is az a baji hogy a kolonisták nem tiszta latinok voltak hanem a birodalom minden reszéröl hozot nepek, akik tudtak latinul de nem voltak tiszta latinok.


A baji az hogy nincsenek irot forások, ezért a regeszeti leletekre lehet hagyatkozni bar azok tanusitanak egy nepeseg kontinuitást a térsegben de ast nem lehet tisztán megálapitani hogy milyen nép volt.

2014. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Én olvastam Lancranjan könyvét annak idején, még a Ceausescu-rezsim idején jelent meg. Ti már talán nem is hallottatok róla, ha fiatalok vagytok. Nálunk az efféle hülyeségek tiltva voltak még akkoriban, de a rendszerváltás után bőven kiáradt ugyanennek a magyar nacionalista változata. A kettő között az a különbség, hogy nekem kultúrált európai magyarnak az utóbbit kell szégyellnem, a románoknak meg az előbbit.

Illetve nem is a kontinuitási elméleteket kell szégyellnünk, hisz azok lehetnek témái a történészeknek, hanem az ezekből származtatott többletjogokat követelő hülye honfitársainkat.

Mert mi van akkor, ha a XV. század előtt egytlen román sem élt volna Erdélyben? Akkor a mai ott élőknek nincs joguk ahhoz a földhöz? Hát dehogynem! Vagy ha igaz a kontinuitás elmélet, az erdélyi magyaroknak nem az a hazája? Hát dehogynem!

Szóval tökmindegy, hogy hol voltak a románok a XV. században, most pont ugyanannyi joggal vannak ott, mint a magyarok. Ezt mondom én, aki meg eredetileg gepida, csak továbbtanultam.

2014. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!