Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki aki érettségizett...

Valaki aki érettségizett irodalomból tudna mondani valamit a szóbelivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bármilyen információ jöhet a szóbelivel kapcsolatban :D

2014. máj. 18. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ugyanolyan, mint az összes többi szóbeli.
2014. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Más szóbeliről sem tudok semmit :D

És olyan érdekelne például, hogyha a témakör: Petőfi tájköltészete, tehetnek fel bármilyen kérdést Petőfivel kapcsolatban? Forradalmi költészetével kapcsolatban? stb.

2014. máj. 18. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tudsz semmit, akkor belekérdezhet.
2014. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2014. máj. 18. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Zrínyit húztam, volt vagy negyed órám szövegkönyvvel együtt felkészülni. Azt hiszem előbb a műfaj sajátosságairól és Zrínyiről beszéltem, aztán elmondtam a műről mindent, amit tudtam.


Nem rémlik, hogy belekérdeztek volna, de lassan 15 éve volt :D

2014. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem nem fognak :D
2014. máj. 18. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Néhány tipp: évszámokat mondj, nem kell sok, de legyen.


A legjobb az, hogy ha mondassz valamit mondjuk a tájköltészetéről, akkor ha űllítasz valamit, akkor alátámasztod egy vagy több versből vett mondattal, idézettel.


Kezdésnél epdig jól jöhet, ha 2-3 mondattal felvázolod a korra jellemző stíílust, mint miért és hogyan szerettek, milyen fajta műveket alkottak - és kitérhetsz említésképp akár arra is hogy a képzőművészeteken belül mik voltak a jellemzőek.

2014. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. máj. 18. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!