Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik történelmi korszak a...

Melyik történelmi korszak a kedvencetek akár a magyar történelemből akár egyetemes (világ) történelemből és miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok kedvencem van (imádom a történelmet, töri szakos is vagyok), de amit különösen szeretek:


Magyar töri: a 16-17. századi török korszak.

Világtöri: az ókori Róma.


A kora újkori magyar törit azért szeretem, mert két világhatalom őrölte a magyarságot, és nagyon izgalmas az a lavírozás, amit a megmaradásunkért, a minél jobb feltételek kicsikarásáért szenvedtünk. Sokat lehetne tanulni a ma emberének is az akkori életsorsokból, emberi önfeláldozásból vagy akár szemétségből. Érdekes megtapasztalni, hogy mik motiválták az egyes embereket azokban az időkben, hogy pl. minden magyar egységesíteni akarta az országot, de volt, aki a Habsburgok pártján, volt, aki török segítséggel (főleg a 17. században). És ezek egymással is harcoltak, de át is álltak egyik táborból a másikba, köpönyeget is forgattak, mint pl. Bocskai, aki egész életében a Habsburg udvarnak volt lojális, és életének utolsó két évében fordult a Habsburgok ellen. És mi úgy ismerjük őt, mint a magyar szabadság egyik hősét, amikor ez csak az életének utolsó két éve :D Nagyon izgalmas és érdekes dolgok ezek! És ha a levelezésüket olvasod ezeknek a történelmi személyiségeknek, meglátod, milyen szépen írtak, milyen szépen használták a magyar nyelvet! Nagyon szeretem :)


A római törit azért kedvelem, mert van egyfajta bája annak, hogy rég letűnt civilizáció (habár a mai európai kultúra rengeteg tekintetben erre épül!) és ha beleolvasol az akkori történetírók műveibe, megelevenedik egy régi világ, több ezer éve meghalt emberek küzdelmei, sok esetben gondolatai, törekvései. Ugyanúgy küzdöttek, céljaik voltak, egy nagy államot szolgáltak utolsó csepp vérükkel - és ma mindez sehol nincs. És ha olvasom Liviust, Suetoniust, Ammianus Marcellinust, Caesart, Cicerót stb., visszautazok több ezer évet. Ezért szeretem :)

2014. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őskor, népvándorlás, kora középkor, nagy felfedezések és gyarmatosítás.

Nem is tudom, ezeknek van egyfajta romantikája.

2014. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
népvándorlás, tatárjárás. no meg az ókori görögök :D
2014. máj. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Francia forradalom
2014. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!