Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olyan könyvek címeire lennék...

Olyan könyvek címeire lennék kiváncsi, melyekben az egyetemes történelem, földrajz, vagy bármi egyéb, amiben az információk részben, vagy egészben valóságosak, de mégis kellemes, könnyen emészthető történet, regény, vagy egyéb?

Figyelt kérdés

Szóval az iskolai tananyagot szeretném kiegészíteni, vagy picit jobban látni ilyen könnyedebb könyvekkel, ami nem száraz anyag, de segít az asszociációban, megértésben, vagy abban, hogy az információ hosszabb távon megmaradjon.

Remélem érthető, ha valakinek nem, megpróbálom jobban konkretizálni, csak kérlek jelezd, mert lehet, hogy Te tudod annak a könyvnek a címét, amit majd nem bírok letenni, és még a feleleteim is megkönnyítik. :) Mindenkinek csodás estét kívánok, és szép következő hetet. :) (Vasárnap)



2014. márc. 16. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Bármi ami valóságos alapokon nyugszik, valóságos, helyszínek, időpontok. Köszönöm :)
2014. márc. 16. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, Leo Kesslernek-féle Háború kutyái sorozat. A feleleteidet nem fogja megkönnyíteni, mert nagyon részletekbemenő, de ami a kérdésed szövegében van annak megfelel. Egyetemes történelemről szól (II. világháború), részben fikció, de van igazságtartalma. Ezt értsd úgy, hogy az események úgy valósak ahogy ő leírta, de a katonatisztek/alakulatok nevét megváltoztatta.

Nem tudom, konkrétan ez-e az amire te gondoltál, de én csak ajánlani tudom.

2014. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vajda Gabriella: Tudás könyvei. Az alap történet fikció, de a cselekményben valós helyeken és időkben kell utazniuk, hogy teljesítsék a küldetést. Csak ajánlani tudom.
2014. márc. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen enciklopédia. Ezt nagyon sokan szerkesztik közmegegyezéssel. Ezen túl minden más a szerző véleményét tükrözi. Ha a szerző nemzetközileg elismert, az azt jelenti, hogy állításait sokan elfogadják, tehát tárgyszerű, objektívnak tekintett.

Tehát elismert szerző műveit és enciklopédiákat érdemes olvasgatni. Van minden témára ilyen, egyszerre csak kevés még nem unalmas, emészthető. De tapasztalni fogsz apró eltéréseket, ez természetes, hiszen a történésekhez a saját szemléletünk szerint állunk hozzá.

Például a Dózsa féle parasztfelkelést elég sokféle formában olvashatod, a száraz tények egyformák, de a beállításban jelentős eltérések lehetnek, ami nem történelemhamisítás, hanem az eseményhez való eltérő hozzáállás. A hamisítás az lenne, ha ötezernek, vagy ötszázezernek mondanánk a felkelők létszámát.

2014. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Celia Rees: Sovay

[link]

Alice Hoffman: Galambok őrizői

[link]

Celia Rees: Bűbájos Mary

[link]


Mindhárom történelmi regény, női főszereplőkkel. Mindegyiket nagyon szeretem. :)

2014. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget. :):)
2014. márc. 18. 21:00
 7/7 anonim válasza:
Az ókori Rómához ajánlom Spiró György: Fogság c. nagyregényét.
2014. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!