Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A bölcsész stúdiumokat (egyete...

A bölcsész stúdiumokat (egyetemet, főiskolát) végzett emberek véleménye szerint mi a legjobb szak és utána hogyan állják meg a helyüket a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi a legjobb, nem tudom, mert sok szempont van és szerintem egyéni háttértől függ.

A munkaerőpiac Magyarországon nem teljesen nyílt. Hiszen sok múlik azon, hogy mennyi ismerősöd és milyen beosztásban van. Ezért a diplomák ilyen jellegű értékét nehéz összevetni, mert hat rá a rokonság és az ismeretség. A bölcsésznek tartott szakterületeken lévő "állami" állások nagy részét érdekes módon olyanok töltik be, akiknek apuja, anyuja valahol, "valaki".

Az is szempont, hogy a tanári állásokra könnyű bejutni, mivel nem a legjobb fizetést adják. Egy tárgyalóképes angollal pedig már jobban lehet keresni.

A felsoroltak miatt úgy érzem, hogy a bölcsész diploma a munkanélküliségtől megment, az átlagos munkavállalóhoz képest a helyzetem szerencsésebb. Ha lenne jó protekcióm, akkor még jól meg is élnék (bár az a végzettség nélkül is meglenne, ha a megfelelő kapcsolataim meglennének).

2014. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!