Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy netes videóban arról...

Egy netes videóban arról beszéltek, hogy a boszniai nap-piramis belsejében a magyar rovásírásnak megfelelő jeleket találtak sok ezer éves köveken. Szerintetek lehet ennek köze a valósághoz?

Figyelt kérdés
Ezt újabb bizonyítékként értékelték abban a történetben, amiben a mai civilizáció alapjaként szolgáló magyar ősműveltségről akarnak meggyőzni bennünket.

2014. jún. 7. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Semmi. Egyrészt az a piramis csak egy hegy. Másrészt sokszor beszélnek több ezer éves rovásemlékről, de mindig kiderül, hogy néhány kriksz-kraksz, amit senki sem tudott még megfejteni (vagy ha mégis, abban se volt sok köszönet).
2014. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

A YouTube-on több ismeretterjesztő film is van a boszniai piramisról. Nem tűnik hegynek, egyértelműen mesterséges építmény.

Ismerőseim nagyon érdekesnek találták ezt a videót, bár leginkább az egyiptomi piramisokról szól:

A piramisok titkainak leleplezése


https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0


És mi van a Marson látható piramissal? Az sem tűnik természetes objektumnak.

2014. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
A boszniai "piramis" annyira piramis mint a Gellért hegy, kicsit is tudományos körökben ezeken max röhögni szoktak
2014. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mustafa33 ***** válasza:
100%
Én annyira szkeptikus vagyok, hogy az ilyen röhögések iránt is az vagyok. Elvégre Heinrich Schliemannt is kiröhögték.
2014. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig már Schliemann is egy csaló volt, viszont nagyon jól tudott mesélni :-) azt valahogy elfelejtette megemlíteni, hogy a helyben található római kori feliratok alapján majdnem pontosan lehetett tudni, hol feküdt Trója...


Kedves kérdező, ennek annyi köze van a valósághoz, hogy azok, akik ezeket kitalálták és akik beszélnek róla, azok léteznek. Más nem nagyon :-)

2014. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mustafa33 ***** válasza:

Akik elhiszik, mások véleménye alapján hiszik. Akik "röhögnek" szintén mások véleménye alapjaán nem hiszik.

Aki valóban saját véleményt akar alkotni, annak saját szemével kellene meggyőződni a tényekről, legyenek azok pro, vagy kontra.

2014. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Napfonat ***** válasza:
0%

Én jártam Visoko-ban, benn a piramisban, és beszéltem Szemír Oszmánágiccsal is (Semir Osmanagic).

Megdöbbentő képződmény, és egyértelműen mesterséges.

A legrégibb magyar rovásírásos lelet a 12. századból származik. Ez a piramis állítólag a benne talált leletek kora szerint 10,000 éves (plusz-minusz 1,500 év).

Az itt talált rovásírás-szerű leletnek semmi köze nem lehet az ún. ősmagyar rovásíráshoz.

2014. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Azon szerintem nyugodtan lehet vitatkozni, hogy a természet mekkora eséllyel hoz létre ennyire szabályos piramis formájú hegyet véletlenszerűen pont az Északi Sarkcsillagra tájolva:


[link]


De aki járt már a helyszínen, látta a felszíni, illetve a föld alatti feltárásokat, és járt a piramis (vagy legyen hegy) alatti járatok, szövevényes alagúthálózat már látogatható szakaszain, annak nem marad kétsége azt illetően, hogy amit Visokóban lát, az minden, csak nem természetes képződmény.


Aki pedig szeretne megmaradni abban a hitében, hogy a természet hozta létre, nem pedig egy sok ezer évvel ezelőtti civilizáció építette, annak saját tapasztalatból tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy soha ne nézze meg közelről a saját szemével.

2015. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vitatott hogy valóban a sarkcsillag felé néz, másrészt már pár 100 éve is másfelé volt ez az irány a Föld tengelyének precesszálása miatt nem hogy 10000 éve

Így simán lehet véletlen is

Amit burkolólapoknak néznek pedig megállapították hogy természetes eredetű (breccsa), Osmanagic meg valami ókori szuper betonnak állítja, az is alátámasztja a természetes eredetet hogy ez a breccsa réteg a környéken mindenhol megtalálható

Azt meg nem tudom milyen alagút rendszerről beszéltek amikor csak egyetlen alagút van ami simán lehetett az ó vagy középkorban valami tárna

2015. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy semmilyen bizonyíték nincsen rá hogy ez a hegy egy piramis lett volna valamikor, ráadásul csak egyetlen szögből nézve van valamennyire piramis formája
2015. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!