Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy hívják ezt a jelenséget?

Hogy hívják ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

Van egy "A" ember, és van egy hamis elképzelése valamiről.

Van egy "B" ember, aki kiszeretné javítani a másik ember téveszméjét.


Az "A" emberünk, annyira ragaszkodik ahhoz, hogy inkább a "B" embert akarja meggyőzni a saját igazáról továbbá hallani se akar a "B"-snek az oldaláról, mivel nem hiszi el.



2014. jún. 24. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
ki_szeretné javítani
2014. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vita.
2014. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nem. Van rá egy szaktudományos elnevezés. Csak azt nem tudom mi.
2014. jún. 24. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom a megfejtést !

Válasz: FIDESZ és a 2/3 os királyság

2014. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Közel járt de még se. :D
2014. jún. 24. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Kognitív disszonancia?
2014. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez manapság gyakori jelenség. Fanatizmus. Nem az érdekli, elképzelése helyes-e, hanem az, miért nem azt gondolja mindenki, amit ő. És mérhetetlenül idegesíti, ha más gondolat is létezik az övén kívül.

A vita két ember eltérő nézeteinek ütköztetése. Itt lényeges, hogy mindkettő a saját igazát próbálja bizonyítani, egyidejűleg a másikét cáfolni. Az előbbi esetben csak az egyik szeretné, ha mindenki az ő álláspontját képviselné.

2014. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!