Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek sem volt rendszerv...

Szerintetek sem volt rendszerváltás? A történészek, történelemszakosok, egyéb bölcsészek véleménye a kérdéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

"Rendszerváltás nem volt az is miránk volt meg a húszmilliárdos kártyaadósság. Ne tűrjük most már, hogy több is vesszen Mohácsnál"; "A gulyáskommunisták a szemünk kilopták. Mikor lesz már végre a miénk Magyarország?"


Az idézetek Nagy Feró Piros Fehér Zöld című dalából származnak nem követve a lineáris kohézió elvét, azaz csak ollóztam innen-onnan. Direkt nem a politika kategóriába posztoltam ki, mivel abból félreinterpretálások születhetnének, ha létezik ilyen.

Indokolja meg nekem valaki, miért nem volt rendszerváltás. Azt mondjuk nem igazán tudom a húszmilliárdos kártyaadósság mire utal. Szerintetek?

További adalék. A mikor lesz miénk Magyarország nem egyértelmű magyarkodás, inkább hazaszeretet, mint rasszista felhangok szerintem. De bárki hozzátehet, elvehet, vitatkozhat.


2014. júl. 3. 14:30
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Egy kicsit visszás a dolog, mert Nagy Feró a szocializmus idején államilag megtűrt, kontrollált "lázadó" volt, gyakorlatilag gőzleeresztő szelepként funkcionált. Az ő nagy lázadása nagyon is féken volt tartva, gyakorlatilag megmondták neki, meddig mehet el.

Aztá namikor (szerinte) nem történt rendszerváltás, egyszercsak jól kinyílt a szája. :)

De egyébként ez a "nem történt rendszerváltozás" csak arra célzás, hogy a volt "káderek" nem lettek kihajítva a politikai életből, csak gyorsan más pozíciókba vándoroltak, jókora köpönyegforgatások közepette.

Lengyelországban az ő rendszerváltozásukkor a szoci rezsim politikusai jól meg lettek abajgatva (persze ott sem sikerült száz százalékosan "kitakarítani"), sokuk a politikai élettől szó szerint el lett tiltva.

Nálunk a felelősségre vonások elmaradtak, az átmenet maximum a szlogenekben volt radikális.

2014. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a dalt meg a születséi körülményeit, de feltételezem, hogy a rendszerváltást kiváltó államadósságra (kártyaadósság) gondolt, illetve arra, hogy a korábbi rendszerben előnyöket szerzők tudtak további előnyöket szerezni. A "mi" pedig nyilván az átlagmagyarra vonatkozik.


Valóban pontosabb kifejezés lenne a "módszerváltás", de tény, hogy szabadabban élünk. A politikai rendszer megváltozott, hívjuk hát rendszerváltásnak.

2014. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
"Azt is szeretném látni, hogyan épül demokrácia demokraták nélkül" így szól Faludy György egyik verse, akinek sajnos sokszor menekülnie kellett abból az országból, ami a hazája. Ma is a költészete szinte alig van jelen a lieratúrában. Mi ez ha nem gyűlölködés?
2014. júl. 3. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!