Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mennyire venné...

Szerintetek mennyire venné rossz néven a másik fél, egy filozófia témáról szóló beszélgetésben, hogy ha egy feltevésben megkérdőjelezném az ő létezését?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ez racionális vita lenne, akkor sérti a vita keretét, ott a másik álláspontjának a létét is el kell fogadnod kiindulásként. Amúgy beszélgetésben is elég problémás, mert akkor miért beszélgetsz vele, ha úgy gondolod, hogy nincsen ott.
2014. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha annyi esze van, mint az elsőnek akkor lehet, bár az ilyen idiótáknál soha nem lehet tudni.

Sőt, tuti kiakad.

Ha értelmes emberrel állsz le, akkor végig fog hallgatni sértődés nélkül.

2014. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell elfogadnod a másik álláspontjának a létét , csak annak a lehetőségét,

és nem úgy gondolom hogy nincsen ott, mivel ez is csak felvetés.

2014. júl. 10. 00:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a tévedésem lehetőségével. ezért teszem fel a témát.
2014. júl. 10. 00:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben teljes joggal veheti kétségbe ő is a te létezésedet, így kvittek lehettek :) Szerintem simán belefér, erre való a filozófia :D Főleg, hogy a feltételezhető világelméletek közül az egyik pont a szubjektív világegyetem, mely szerint minden megfigyelőnek különálló univerzuma van.
2014. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3. válaszolónál a pont. :D
2014. júl. 10. 00:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha filozófiai vitáról van szó, akkor nem tekintheti sértésnek. Én ilyen esetben azt csinálnám, hogy bebizonyítanám, hogy tévedsz. Mert ezt egyszerű logikai eszközökkel be lehet bizonyítani.
2014. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fGhw39-84th ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a vita tárgya a filozófián bellül. A világ objektív létezésének megkérdőjelezése a fiozófia egy igencsekély szeletkéje. Ha a téma mondjuk a feninista filozófia vagy a posztstrukturalizmus, akkor az kb olyan, mintha leülnék veled kvantummechanikáról beszélgetni, te meg nekiállnál közlekedő edényekről magyarázni.


BTW, ha valaki nekem jönne ezzel, akkor megkérdezném,hogy mégis mit tenne, ha elvenném a pénzét. Én, aki ugye nem létezem, elveszem a nemlétező pénzét... ilyenformán, őt nem éri semmilyen kár, és nem is lenne, kit megbüntetni. Illetve ha valójában rajta kívül nincsen semmi objektív, akkor ő bármit megtehet a képzelt világában: elveheti mások tulajdonát, elvileg ezzel ő semmi rosszat nem csinál, hiszen nemlétező emberek nemlétező tulajdonát szerzi meg (bármit is jelentsen a "megszerzés" ebben az esetben). Ha ebben hisz, akkor mi tartja vissza, hogy étteremből fizetés nélkül távozzon? Mi tartja vissza, hogy kiugorjon a 1o. emeletről?

2014. júl. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@8:


Rámutattál ebben a gyönyörű performatív önellentmondásra. És ez a "hipotézis" rávilágít a metafizika mélységes mély értelmetlenségére. Hiszen itt most lehet azzal védekeznie a kérdezőnek, hogy a többi objektum nem úgy létezik mint ő, ő az igazi létező és a többi rendkívül hiteles illúzió, amik utánozzák az igazi létezőt de "valójában" nem léteznek. Azonban elméletileg se lehet megkülönböztetni egy ilyen "illúzív létezőt" az elmélet szerinti valódi létezőtől. Mindkettő pontosan ugyanolyan típusú oksági hatást gyakorol egymásra, a független környezetre is. Így valójában semmi igazolható különbség nincs is közöttük, egy értelmetlen, igazolhatatlan, cáfolhatatlan elképzelés.

2014. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 fGhw39-84th ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek.
2014. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!