Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért jó magyar embereknek...

Miért jó magyar embereknek pl. II. világháborús "hagyományőrző" klubokat létrehozni, ahol német katonai egyenruhába bújhatnak?

Figyelt kérdés
Mikor pl. ebben a háborúban is több ezren haltak meg, miért kell feleleveníteni azokat a szörnyű eseményeket, miért jó egyes embereknek rekonstruálni ezeket a borzalmakat? Vagy ezek az emberek nem fogják fel, hogy valójában a háborúban mik történtek?
2010. jan. 10. 11:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért vannak háborús filmek is.


Valójában ők sokkal jobban tudják, mi történt a háborúban, mint az átlag. náluk jobban valószínűleg csak az, aki maga is ott volt.


Meg hogy miért teszik? Nos, ez nem állásfoglalás semelyik oldal mellett sem, általában. Ugyanis a háborúban is emberek harcolnak, akik semmivel sem kevesebbek azoknál, mint akik nem harcoltak. Nem a vérontásra emlékeznek, hanem az emberekre, akik elszenvedték.


Miért kell feleleveníteni? Hogy ne felejtsük el ezeket a borzalmakat, és ezáltal okuljunk belőle. És jó módja annak, hogy megismerjék az emberek, mi is történt a valóságban. Egészen más, mint mondjuk könyvben elolvasni.

2010. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%

Én sem értem miért kell feleleveníteni. Hogy tanulunk róla abból remekül le lehet vonni a tanulságokat. Újrajátszani, meg úgy tenni mintha valamilyen katonánk volnánk és masíroznánk szerintem egyenesen az emlék meggyalázása.


Pl a nagy pestisjárványt, vagy valamelyik erősebb földrengést sem szokás újrajátszani. Szerintem azért mert nincs mögötte politikai tartalom.

2010. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért, terepasztalon is szoktak háborús játékokat játszani, meg számítógépen. Ez semmivel sem különb annál. Ez csak egy játék, melynek van egy díszlete. Ugyanúgy vannak lovagos, viking meg római hagyományőrzők csak ők kardokkal, páncélban játszanak, a világháborúsok meg puskával és egyenruhában.


Amerikában például a polgárháborús csatákat is el szokták játszani, meg Angliában az ottani polgárháborús csatákat, pedig azok sem voltak kevésbé kegyetlen háborúk, mint a világháborúk.

2010. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én a 2. válaszolóval értek egyet leginkább és talán azért is érint engem ez a II. világháborús németes egyenruhás hagyományőrzés érzékenyebben, mert ebben a mi országunk is harcolt és kvázi nem is olyan túl rég. Engem olyan érzéssel tölt el, mintha valaki szívesen visszahozná azokat az éveket, amitől az Ég mentsen meg minket. És akkor már miért kell, ráadásul egy idegen ország egyenruhájába bújni, mintha a magyarsággal problémája lenne.
2010. jan. 10. 18:18
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Egy játék az más mint egy hagyományőrző egylet. Ha a gyerekek katonásat játszanak (vagy akár felnőttek pl lovasíjászatot tanulnak, ami meglepően népszerű manapság) abban én semmi rosszat nem látok, sőt az utóbbi szép példája a hagyományőrzésnek.


Vannak viszont egyletek amik célirányosan pl csak a II. VH egyes kedvenc csatáit játsszák el újra és újra, na azt nem értem én.

2010. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
A kulcsszó már benne van a kérdésben is... HAGYOMÁNYŐRZÉS! És mint azt előttem már valaki írta, ez az egész arról szól, hogy az emberek ne felejtsenek és hogy a sok mai gyerek és fiatal, akik (szerencsére) nem részesültek belőle, láthassák , hogy milyen is volt a háború, tudjanak egy viszonylag valós képet alkotni róla. És szerintem igenis kellenek az ilyenek, mert sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a sok taknyos a törikönyveket csak átlapozza és nagyzol a "nagy" tudásával és valójában gőze sincs arról, hogy ez az egész milyen is volt valójában. Jó, persze, azért ez nem adja tökéletesen vissza milyen is volt akkor, de azért még mindig többet mutat, mint egy rakás betű egy történelemkönyvben.
2010. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

(én voltam az előző)

Tegyük még hozzá, hogy egyébként ezek az egyesületek nagyon is komolyak, szigorú szabályzatokkal. Szóval nem arról szól az egész, hogy kis taknyos tizenévesek, akiket apuci és anyuci pénzel, egyenruhába rohangál, hogy kiélje militarista, agresszív hajlamait.

2010. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ma kaptam ezt a privát levelet, nem tudom miért nem ide ítra a küldője, ha már véleménye van, ossza meg mindenkivel, mivel ő nem tette, megteszem én:


Tisztelt Hölgyem/Uram!


Szörnyülködve olvasom a kérdést, és szinte izzani látom mögötte a

tudatlanságot.Feltételezem soha nem volt sem sorkatona, sem egyéb

szervezet tagja.Pontokba szedem hozzáfűznivalóm a témához:

1. Miért csak a NÉMET egyenruha zavarja Önt?Miért nincs kiemelve az

orosz, amerikai, magyar, bolgár, és a többi második világháborúban

részt vett nemzet egyenruhája?Gondolom azért, mert Ön is a jelenlegi

divatnak hódol, és jól útálja a német egyenruhákat.Feltételezem Ön sem

tudja mi a különbség a nácizmus, és a fasizmus között.

2. Saját magam is csinálom a kérdéses dolgot, és NEM CSAK A MÁSODIK

VILÁGHÁBORÚT!

3. Gondolom ezen felfogás szerint a várakat se óvjuk, építsük újjá,

hiszen mégiscsak a katonai hagyományokhoz tartoznak.Felejtsük el

Egert, Dobót, és a hasonlóan nem kis kaliberű személyeket.Legyenek

nők, vagy férfiak.Dobjuk tűzre az Egri Csillagokat, hiszen Ön szerint

nincs rá az ég világon semmi szükség.Már rohanok is a polchoz...

4. 1995 óta vagyok katona.Jártam olyan helyeken amelyekről Ön még csak

nem is hallott.Láttam gyomorforgató, és érdekes dolgokat.Mégis

csinálom, hiszen igenis meg kell mutatni ennek az elkorcsosodott,

katonának sem alkalmas sokaságnak, hogy igenis voltak, vannak olyanok,

akik ezzel foglalkoznak.

5. Hagyományőrzőként tudom mi mennyibe kerül, úgy anyagilag, mint

eszmeileg.Én inkább felnéznék az Ön helyében azokra, akik pénzt, időt,

és fáradtságot nem kímélve olyan dolgokat gyűjtenek össze, készítenek

el, és tárnak nagy nyilvánosság elé, melyeknek nagy részével még

múzeumok sem rendelkeznek.Ergo komoly állami feladatokat vállalnak át,

már ha csak az állagmegóvásra gondolunk.

Összegzésként május 28-29-30-án szeretettel várom- már amennyiben van

bátorsága eljönni- az Orczy-kertben a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi

Egyetem szervezésében megrendezésre kerülő 100 napos ünnepségre, ahol

a honfoglalástól napjainkig ízelítőt kaphat abból amiről szól a

KATONAI HAGYOMÁNYŐRZÉS így csupa nagybetűvel.

Engem személyesen a Bornemisza János Hagyományőrség sátránál fog

megtalálni.Név szerint Felföldi Jánost kell keresni.Annál a csapatnál

csak jómagam leszek páncélban.

2010. máj. 26. 17:22
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Ami miatt személyes emailt írtam, annak két oka volt.

1.: Érdekesen működik a rendszer, a regisztráció után fél óráig csak privát üzenetet enged írni.

2.: A kíváncsiság, miszerint működik e a pszichológia.És igen, működik.Jött a reakció: Úristen valaki aki ért hozzá. csinálja, most beszólt, jujj jujj jujj, azonnal tárjuk ország világ elé, micsoda aljas, gonosz, fondorlatos ember.Ezzel a közzététellel nem keveset nyertem fogadásból.Köszönöm!Imádom a pszichológiát.

Mindenesetre természetesen itt is vállalom mit írtam.Szerencsére ide nem kellett még egyszer beírnom, megtette helyettem más.Ezt is köszönöm.


Mindemellett fenntartom a meghívást, bár kétlem, hogy lenne elég bátorság a téma felvetőjében arra, hogy személyesen azok elé álljon, akik ezt már-már hivatásszerűen csinálják.Még a végén kiderülne, hogy történelmileg erős hiányosságokkal küzd..Mert hogy katonailag nem kevéssel, az sajnos már kiderült.


És én itt is vállalom a nevem:Felföldi János a Bornemisza János Hagyományőrség Egyesület alelnöke


Illetve mindenkit szeretettel várunk a fentebb említett rendezvényen, bár igaz ami igaz tényleg katonák közé kell majd beóvakodni.De ígérem megpróbáljuk visszafogni magunkat, és tartózkodunk ezen a hétvégén az emberevéstől.


Félretéve a tréfát!Mindenkit szeretettel várunk, és egy jó pohár bor , vagy üdítő mellett szívesen elbeszélgetünk bárkivel arról, hogy ez a rettenetes, és elítélendő, és szörnyű dolog miről is szól.Sem nekem, sem más hagyományőrzőnek nem szokása másokat bántani, megsérteni véleményük, politikai, vagy esetleg vallási hovatartozásuk miatt.Bármikor bárkit beengedünk magunk közé, be lehet pillantani a kulisszák mögé is.Hogy ezzel a lehetőséggel ki tud, vagy ki MER élni, az már más kérdés.


Bár az is tény, hogy ha nem mer kijönni az illetékes, biztosan hangot fogok adni a véleményemnek a saját fórumán.Hiszen elfutni, elmenekülni egy olyan dolog elől, amit saját magunk generáltunk, inkább nem írom le milyen cselekedet.

2010. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ez direkt egy anoním oldal, hogy bárki fel tegyen bármilyen kérdést és válaszoljon rá bárki és nem azért, hogy privát emaileket küldözgessenek a kérdés kiírójának, vagy válaszadójának.
2010. máj. 26. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!