Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek az Arany emberben...

Szerintetek az Arany emberben nem volt üres Krisztyán Tódor fenyegetése?

Figyelt kérdés

Amikor először olvastam a regényt, teljesen elhűltem a végén Krisztyán Tódor fenyegetésétől. Másodjára azonban már józanabbul látom. Megvizsgáltam, és szerintem jobban belegondolva elég súlytalan az egész. Nézzük, miért:



Ugye K. T. a következőkkel fenyegeti Tímár Mihályt:


- egy levelet küld a török kormánynak, amiben felfedi, hogy Ali Csorbadzsinál milyen kincsek voltak


- egy levelet küld az osztrák kormánynak, amiben "felfedi", hogy Mihály Ali Csorbadzsi gyilkosa és kincseinek elrablója


- egy levelet küld Tímeának, amiben beszámol a kincsek eredetéről és a Noémival folytatott viszonyáról


- egyet pedig küld Noéminak, amiben megírja, hogy Tímárnak felesége és vagyona van a Senki Szigetén kívüli világban.



Tímár ettől meg borzasztóan megijed. Pedig szerintem nincs miért. Hiszen:


1. Egyrészt Ali Csorbadzsi azt mondja az elején, hogy őt hamisan vádolták meg azzal, hogy összeesküvő lenne, másrészt van elég birtoka, ami kárpótolhatja a török kormányt.



2. Mihály nem ölte meg Csorbadzsit, és ezt papírral igazolni is tudja, hiszen anno ő otthagyott Tímárnak egy levelet, amiben nyilatkozatot tesz, hogy dysenteriában halt meg. A kincseit meg nem rabolta el, hanem megvette, törvényes úton, a búzával együtt.



3. Tímea lehet, hogy nem kapta meg azonnal a kincseket, de aztán Mihály olyan vagyonnal halmozta el, amivel bőven teljesítette apja utolsó kérését, hogy biztos anyagi háttere legyen. Ami a megcsalást illeti, a rejtekajtós jelenetből tudjuk, hogy Tímea ezt megbocsátaná Mihálynak, hisz ő maga mondta, hogy ezt sem bánná, ha ez Mihályt boldoggá teszi.



4. Noémiről szintén tudjuk, hogy mindent megbocsátana, hiszen Mihály maga mondta el neki később az egész élettörténetét, mindennel együtt.



Szóval? Szerintetek nem üres ez a csavar a végén?


2014. aug. 29. 22:18
 1/1 anonim ***** válasza:

De, üres fenyegetés volt, de Tímár akkor már eléggé kezdett megzuhanni lelkileg a kettős élete miatt, így ez pont jól eltalált fenyegetés volt, miszerint összeomlik körülötte az élete.


Pláne egy olyan híres és gazdag ember, aki mindenféle udvarokba bejáratos, nem bicsaklott volna meg egy névtelen fenyegetőzőtől, valószínűleg még csak csúszópénz se kellett volna, hogy ejtsék a vádakat...


De akkor ő már örült is valahol, hogy akkor vége az egész történetnek.

2014. aug. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!