Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy agglutináló anyanyelvet...

Egy agglutináló anyanyelvet beszélő tanul meg könnyebben idegen nyelvként egy flektálót, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen nyilvanvalo, hogy erre semmifele felmeres nem letezik.
2014. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát egyéne válogatja?
2014. szept. 3. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem tuti, hogy az első verzió. 1000 százalék.
2014. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

“Tehát egyéne válogatja?”


Lehet, hogy letezik trend, habar a nyelvtanulas “nehezsege” eleve nehezen merheto, szubjektiv elmeny. Nehez osszehasonlitani a szinteket is, es ha azt mondom, hogy angolul 3, nemetul meg 10 ev volt megtanulnom mondjuk B2 szintre, attol meg nem biztos, hogy a nemet nehezebb, lehet, hogy csak en utalom jobban, a tanarom volt rosszabb, stb. (Az is lehet, hogy B1-rol tovabbmenni mar nemetul a konnyebb.)

Az agglutinacio csak egy faktor a nyelv nehezsegeben, ott van meg pl a kiejtes, a nyelvtani nemek kerdese, meg millio egyeb dolog. Mivel nem talalsz ket olyan nyelvet, ami csak az agglutinacioban ter el egymastol, ezert nehez osszehasonlitani oket.


Tehat a kerdesedre lehet, hogy letezik valasz az univerzumban, csak mi nem tudjuk.



“szerintem tuti, hogy az első verzió. 1000 százalék.”



Ja ha te mondod ocsem, akkor biztos ugy van.

2014. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ugyan már, rendkívül kevés ember képes agglutináló nyelvet második nyelvként nagyon jól megtanulni. egyszerűen rettenetes nehéz, még nekem, magyarnak is, egy másik agglutináló nyelvet elsajátítani. míg flektálóból egy párat már sikerült, nem túl nagy erőbefektetéssel. Mit szóljon akkor szerencsétlen flektáló anyanyelvű?

nem kell hozzá túl sok ész, hogy észrevegyük, a legtöbb idegen nyelvként tanult nyelv flektáló, és ez mindig is így volt a történelem folyamán.

és nem vagyok az öcséd.

2014. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!