Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Érezte-e már úgy valaki, hogy...

Érezte-e már úgy valaki, hogy nem szeretne a polgári világ kötöttségei szerint élni, inkább kiszakadna belőle és a saját életét élné akár útra kelne bele a nagy semmibe? (Saját indoklásom alant olvasható)

Figyelt kérdés

Sosem akartam milliomos lenni. Viszont máról a holnapra élni sem. Többféle lehetőség adódik: elmész dolgozni és a munka monotonitásától megundorodsz, géppé válsz. (lásd Charlie Chaplin Modern idők). Otthon ülsz vársz éveket arra, hogy munkát kapj és közben az éhenhalás szélére sodródsz. Ez sem biztos, hogy jobb. Elmész interjúkra és a túltelítettség miatt sehová nem vesznek fel. Felvesznek és elkezdenek irányítani, úgy kezelnek mint egy rabszolgát éhbérért.

A saját otthonodban sem találod a helyed ismert vagy ismeretlen okok miatt. Eleged van az utcán a gyűlölködésből és látod magad előtt a rémült vagy dühödt arcokat. Felgyorsult a világ és ettől menekülnél akár egyedül is. Lehetőséged van rálépni egy másik útra, hogy kilépsz mint egy hippi de nem kommunákban élsz. Mit gondoltok?


2014. szept. 18. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nemcsak ezek a lehetőségek vannak. Van jó munkahely is például. De milyen útra lépnél?
2014. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na igen, tehát akkor mit akarsz?

Mert bírom ezeket a nagy világmegváltó gondolatokat, h legyél egyéniség, ne légy tömeg meg bla bla bla.

Jól van, csak ha nem megyek el dolgozni, akkor éhen döglök.

Elhiszem, h 15 éves tiniként, h életedben egy csekket nem fizettél be nem olyan nehéz, de majd rájössz.

Ahogy pedig írták, nem csak rossz munkahelyek vannak.

Szerencsére én is eljutottam oda, h ilyen helyem legyen, de előtte se érdekelt, mert délután 4-kor kijöttem az ajtón és elfelejtettem a munkát, nyomtam a hobbit.

Ennyi.

2014. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivan? Büdös a munka?
2014. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Egyáltalán nem büdös a munka, de közvetlen környezetemben tapasztalom ötvenen felüli emberek nem találják a helyüket, agyonalázzák őket és ezáltal egyre agresszívebbek lesznek. Sok pedagógus van a családban és gyógyszerek nélkül már élni sem tudnak. Ezt csak az tudja hathatós érvekkel alátámasztani, aki a szakmában dolgozik jó ideje.

Az teljesen egyértelmű, hogy a lényeg a kiválás, a kiszakadás. Te egyáltalán nem vagy köteles másokat vakon követni és mindent elfogadni. Így majd nehezebb életed lesz, zárkózottabb leszel, de nem baj mert saját magad maradsz. Az egyéni utunkat csak úgy találhatjuk meg ha a belső hangjainkra hallgatunk és nem pedig idomulunk másokhoz. Anno középiskolás koromban sokszor mondták, hogy vágassam le a hajam. De kérdezem én mi közük ehhez? Ez a túlzottan normakövető, behódoló magatartás egy identifikációs folyamat eredménye. Miért akarjam én valaki másnak a divatját követni? Ez ugyan nem kapcsolódik a munka kérdéséhez csak példának okáért hoztam fel az egyéniség kialakításával kapcsolatban. Ha mindenki egyforma lenne mi értelme lenne a társadalomnak, az emberi életnek? Az már más kérdés, hogy sokan a barátság vagy egy kapcsolat érdekében mindent kiirtanak saját magukból ezáltal viszont pont az veszik el ami maga az ember.

Milyen útra lépnék? Legszívesebben kivonulnék és remete lennék távol az emberi civilizációtól és ezt nem tizenöt éves emberek mondják, hanem bizony 50-60 évesek is. Itt ma életuntság és letargia van szinte mindenütt. Egy olyan ismerősöm sincs szinte, aki elégedett a munkájával és szereti.

Megint másik kérdés, hogy olyan mértékű fasizálódás és egymásra mutogatás, gyűlölködés van a világban ami sokakat arra késztet, hogy elhagyja ezt a csodaszép országot.

2014. szept. 18. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Megírod privátban nekem, hogy most milyen életed van, miket csinálsz és mit tervezel? Érdekelne.
2014. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Krisna völgy.
2014. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jól van öcskös, hidd el az első kézzel felvágott köbméter fád után sírva fogsz visszaszaladni, h már pedig te szeretnéd követni a tömeget....
2014. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gromo ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelező a társadalom normáit követned. Ha akarod, nyugodtan menj el remetének, ha úgy fogod jól érezni magad. Az más dolog, hogy a remetének is kell enni valamit. Két nap után - miután vadászni nem tudsz - éhes leszel és legyalogolsz az első faluba, mert rájössz, hogy könnyebb a boltban megvenni a kenyeret, mint a természet gyermekeként megtermelni. Ja, hogy ehhez pénz kell, a pénz meg csak munkával jön (általában), tehát dolgozni kell.

Summa summárum, a társadalomból ki lehet lépni, hogy a hátrányait ne érezd, de ezzel a társadalom adta előnyök is elvesznek. Ebből pedig több van, nem véletlenül tolerálják az emberek cserébe a negatív oldalait.

Csak gondolj bele : ha bármi bajod van remeteként, nem jön a háziorvos és nem gyógyít meg, ott fogsz megdögleni a barlangodban akár egy - a társadalom szintjén - banális betegségben is. Ha arra megy valaki és meg akar ölni, nem számíthatsz a rendőrségre ( nehogy elkezdje valaki most azt beírogatni, hogy így sem, mert ugye most teoretikusan beszélgetünk). Nem véd meg senki.Nincs meleg vized, ha nincs élelmed, éhen pusztulsz, nem lesz felszerelésed, takaród, stb. Sőt : menjünk tovább. Tegyük fel, hogy elsajátítottál mindenféle Bear Grylls - féle túlélési technikát ( :D ), tehát nem parázol a fentiektől. De ez a tudás honnan származik ? Nem magad szerezted meg, hanem a társadalom révén jutott el hozzád. Minden tudásodat a társadalom révén szerezted meg. De ezt a sort lehetne még folytatni.

Nem véletlen, hogy épeszű ember nem választja a remetelétet, hanem mindenképpen a túlélése érdekében a társadalom része marad, még akkor is ha a perifériára szorul. Csak gondolj bele : Robinson is felszállt a legelső arra haladó hajóra.

2014. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Előtti!


Akkor kövesd a tömeget járjál bárokba, legyél alkoholista, dohányozz, kábítószert is próbáld ki, ülj a tv előtt nézd az idióta műsorokat, hagy hogy a munkahelyen megalázzanak.

2014. szept. 19. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó, szerintem itt jött ki, h annyi eszed van amennyi látszik.
2014. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!