Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a bibliográfia formai...

Mik a bibliográfia formai követelményei?

Figyelt kérdés
Egy magyar író bibliográfiáját kell megcsinálnom. A magyar irodalomtörténet bibliográfiája c. lexikonból próbáltam mintát és adatokat venni. Ott nem a szerző művei voltak megemlítve, hanem azok az írások, ami róla vagy műveiről szólnak. Ezt jelentené a bibliográfia vagy van olyan fajtája is, amikor a szerző alkotásit soroljuk? Mi ennek a formája?

2014. szept. 24. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

talán ez a link segít neked is. 2008-ban már valaki feltette ezt a kérdést, talán a válaszok is hasznosak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2014. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. szept. 24. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Hasznát tudtad venni ?
2014. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg igen. Majd elválik ha kikapom a dolgozatot.
2014. szept. 25. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a formát azt a lexikonban látod. Csinálhasz természetesen olyat hogy az író műveit sorolod vagy - céltól függően - az író szerelmes témájú könyveit, stb. Attól függ pontosan mi a feladat. Tulajdonképpen ha magát a célt nagyon pontosan körülhatárolod, akkor már elég egyszerű megcsinálni. Megkérdezhetem kinek a bibliográfiáját kell megcsinálnod és hova? (egyébként én szoktam b.-t csinálni csak pont nem magyar írókét sajnos)
2014. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Irodalmi proszemináriumra csináltam Töltényi Szaniszlóét. A bizonytalanság leginkább, abból fakadt, hogy a cím a tartalom és egyebeknek, hogy kéne kinézniük (vastagbetű, zárójel, hova megy a helyszín az évszám stb...)
2014. szept. 25. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!