Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Te hogyan tartod szinten a...

Te hogyan tartod szinten a történelem tudásodat, illetve mi motivál, hogy egy ilyen anyagias világban a múlttal, a régi korokkal foglalkozz? : )

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még a "régi szép időkben" mikor iskolás voltam, a reál tantárgyakat nagyon szerettem, a humán tantárgyakat ki nem állhattam. Az egyetlen kivétel ezalól a XX. század történelme volt. Sok mai folyamat visszagyökereztetető oda, és sok akkori esemény / személy megítélése a mai napig megosztó. Mivel ilyen nagy hatással van a mára, ezért érdeklődve vettem részt azokon az órákon...
2014. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Heló!


Nem tudom, hogy jön abból, hogy a világ "anyagias" az, hogy hihetetlenül meglepő dolog, ha valakit érdekel a múlt...

No, a kérdés másik felére térve:

Mivel érdeklődő ember vagyok, így mindig szívesen olvasok/nézek egy-egy témával kapcsolatos dologról, legyen az munkával, tanulással, vagy pusztán hirtelen felindultságból elkövetett okkal. Persze, mint sázmos mási kembernek, nekem is megvannak a kedvenc eseményeim... (2 VH, középkor -, így ezek kiemelt prioritással bírnak.

Az pedig csak kölün öröm számomrta, hogy nagyon sokszor ámulatba esek attól ,amik régen történtek, lehengerelnek, felpezsdítenek..

2014. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindig olvasgatok a történelemről vagy ha van rá mód történelmi dokumentum filmeket nézek. Mint ahogy most is II (Nagy) Katalin Cárnőről nézek dokumentum filmet. Persze ez már motivál, hogy az interneten jobban utána olvassak.
2014. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi motivál? Az érdeklődés. érdekel a környezetem, a működését csak akkor érthetem meg, ha a történelmét is ismerem. Mondjuk, ha ellátogatok egy településre, utánanézek a történelmének, mert érdekel, mi a szép és jó arrafelé. És mitől olyan.

Hogy az "anyagias világhoz" ennek mi köze, azt nem tudom. Szerintem semmi.

2014. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

>Te hogyan tartod szinten


Sajnos nem tartom szinten :)

2014. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valaki érdeklődik a történelem iránt, akkor a tudása is szinten tartódik. Persze ez nem azt jelenti, hogy kapásból minden évszámot tudni fogsz, amit gimiben tanultál...

De ha valaki folyamatosan olvasgat a témában, esetleg járat ismeretterjesztő folyóiratokat és azokat olvasgatja, a könyvtárban is utánanéz dolgoknak, elolvas könyveket, akkor az tök jó. Ehhez semmi köze az anyagias világnak, ha valakinek ez örömet okoz és kielégíti az érdeklődését, akkor simán lehet egy jó hobbi. Mert a történelem nagyon érdekes, és mondhatnék ilyeneket, hogy általa jobban megérthetjük a mai világot stb., ez mind igaz, de sztem önmagában is egy tök jó dolog, és nem tudom megmagyarázni, miért. :)


Csak arra kell vigyázni, hogy ha valamit olvastok, igényes legyen és tudományosan megalapozott. Ha olyan könyv kerül a kezetekbe, ami így kezdődik: "Ebben le van írva az igazság a magyar történelemről..." - lehet is egyből kidobni.

Sokan mindenfélét bele akarnak magyarázni és "mi lett volha, ha" dolgokat fejtegetnek, meg alternatívkodnak, de ezek nem tudományos munkák, ilyeneket nem kell olvasni.


Személy szerint én töritanár leszek, úgyhogy nekem adott a téma szeretete, és csak örülök annak, ha azt látom, mások is szeretik :)

2014. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondd rám: ez egy tapló, de engem vert a töri tanár és ezért óriási tiltakozás nőtte ki magát bennem a tantárggy al kapcsolatban. Azt a mentállítás kár okozta szintet akkor tudnám szinten tartani, ha népírtást terveznék.


Inkább a jövőt építem úgy, hogy a technikai fejlődés világába temetem a fejem és nem törődöm a törivel. Számomra nincs haszna a történelem tudásnak.

2014. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van, helytelenül fogalmaztam, ezzel az anyagias világgal kapcsolatban. A kérdésem a történelem hobbi szinten való művelésére irányult, nem arra, hogy valaki esetleg, mint régész, történész tevékenykedik. Sajnos manapság Magyarországon nincs a történelem abban a helyzetben, amelyben lennie kellene, ezzel kapcsolatban írtam azt, amit írtam.


Nagyon köszönöm a válaszokat! Jó látni, hogy akadnak még ilyen érdeklődő emberek! :)

2014. okt. 2. 16:40
 9/9 schweinii válasza:
Szia! Én régen nagyon nem szerettem a törit, de aztán gimiben jó volt a tanár, elkezdtem tudományos, vagy kevésbé tudományos történelmi regényeket olvasgatni ( robert gravest nagyon ajánlom) illetve interneten, ujságokban az engem érdeklö témákat :) talán ha több ember érdeklödne és ÉRTENÉ a történelmet, most nem itt tartanánk. Amellett hogy érdekes engem az is motivál, hogy rengeteget tanulhatunk a mult hibáiból, csak sajnos nem tesszük
2014. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!