Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha az utcán megkérdeznék az...

Ha az utcán megkérdeznék az embereket hogy magyarázzák el ezeket a fogalmakat:Trianoni béke, Nándorfehérvári diadal, Hunyadi János, Rákóczi Ferenc,1956,1848,896, kalandozó magyarok. A magyarok többsége tudja hogy ezek mik?

Figyelt kérdés

Ha az utcán megkérdeznék az embereket hogy magyarázzák el ezeket a fogalmakat:Trianoni béke,Nándorfehérvári diadal,Hunyadi János,Rákóczi Ferenc,1956,1848,896,kalandozó magyarok.

A magyarok többsége tudja hogy ezek mik?



2014. nov. 18. 20:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Volt már több ehhez hasonló próbálkozás, nyilván csak a butaságokat mutatták meg, de abból is rengeteg volt.


Rengeteg ember számára az általános műveltségnél előrébb valóak a bulvárhírek.

2014. nov. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én pl. pont a minap beszélgettem arról a fiammal, hogy miket tud egy átlagember. A történelmi évszámok kapcsán jött elő, amiket ő nehezen tud megjegyezni. Én azt állítottam, hogy 4-5 évszámot mindenki tud. Ilyeneket, hogy Aranybulla, Dózsa féle parasztháború, Mohács, Amerika felfedezése, a Francia Forradalom ugye 48, meg 56. És nem! A munkatársaim körében vizsgálódtam. Nem úgy volt, hogy egyik ezt tudta, a másik meg azt, hanem úgy, hogy volt, aki mindet tudta, volt olyan, aki szinte egyiket sem! Pedig egyetemet végzett emberekkel dolgozom.

Szóval a válasz a kérdésre, hogy nem, nem nagyon tudják ezeket. Szerintem a diákok se nagyon. Emlékeim szerint a töriórán tudják, de más órákon nem.

2014. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!