Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kutató szeretnék lenni (bölcsé...

Kutató szeretnék lenni (bölcsész), de hogyan?

Figyelt kérdés
Könyvtár alapszakot végeztem, érdekel a művelődéstörténet, szívesen kutatgatnék is, de meg is kéne élni valahogy, szoktam olvasni a szakirodalmat és írosgatni is. Hol próbálkozzak, esetleg megjelentetnék valahol amit írok?
2010. jan. 30. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
phd
2010. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sok szaklap van, azokban, vagy nayg könyvtárak kiadványaiban

Könyv, könyvtár, könyvtáros pl.

2010. jan. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valamilyen szakfolyóiratnál kellene próbálkoznom tudom, de oda a szakma krémje ír. De ki vagyok én, hozzájuk képest? Nekem inkább online lehetne valamilyen tudományos-népszerűsítő felületen megjelentetni, nem tudtok esetleg ilyet ajánlani (ahol esetleg még fizetnek is érte)?

A Phd-tól én elég messze vagyok, mind képzettségben (BA) mind felkészültségben. Inkább csak egy szükebb területen kutatnék, és nem az elsődleges szakmai folyóiratokban publikálnék szívesen hanem tud-népsz. helyeken.

2010. jan. 30. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok. Igazából nincs más választásod: master, aztán phd. Kevés a hely, sok a diák, csak a legjobbak tudnak érvényesülni. Szóval szerintem folytasd a tanulmányaidat.
2010. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te is (XIX-XX sz.) művelődéstörténetet szeretnél kutatni? Gondoltam a Masterre, de én úgy gondolom, hogy épp a kutatással és sok olvasással tudnék fejlődni. Már az alapképzésben is sok feleslegeset tanítottak, nem tudom mennyi pluszt adna az MA. Az info része a könyvtárosságnak meg nem érdekel annyira inkább humán vonalon mennék tovább, vagy más mesterre (úgy tudom a könyvtárosit elfogadják más szakokon is), de csak pár év múlva szeretném megpróbálni, ha végképp nem jönnek be az elképzeléseim.
2010. jan. 30. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a BA után az ember úgy van vele, hogy talán jobban járna azzal, ha saját magát képezné. De így, önállóan kutatni szerintem nagyon nehéz. A master sok fölösleget is belénk ver, ebben teljesen igazad van, de abban az értelemben hasznos, hogy az ember még otthonosabbá válik a tudományos életben, és kapcsolatokat is építhet, amik az érdemi vizsgálódáshoz elengedhetetlenek. És sajnos az a helyzet, hogy masteres papír nélkül (vagyis olyan önéletrajzzal, amiben csak egy alapképzés szerepel) nagyon nehéz előbbre jutni. Ezért én csak azt tudom tanácsolni, hogy folytasd a sulit.
2010. jan. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én irodalmár vagyok, PhD-s, kreditrendszerben végeztem.

Nincs sok PhD-s, kevesen mernek belevágni, és szórnak is ki rendesen. De ahhoz, hogy elismert kutató légy (tehát elismerjék az írásaidat), ahhoz PhD-képzést kellene kezdened.

Én tudod mit csináltam? Fogtam a kis irományaimat és elküldtem 3 helyre. Az egyik kiadta, és bíztatott, hogy küldjek még, pedig még nem voltam PhD-s. Azóta is az elsődleges publikációs helyem.

Bele kell vágni.

2010. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!