Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehet a másik ember...

Hogyan lehet a másik ember egójára hatni?

Figyelt kérdés
Aszem akár ígyis fogalmazható ez a kérdés hogyan lehet az egó nyelvén komunikálni?
2014. dec. 1. 13:30
 1/4 anonim válasza:

Az egó egy latin szó, ami annyit jelent, hogy én. De a köznapi életben inkább az egocentrizmus (én-központúság) értelmében használjuk, amikor arról beszélünk, hogy kinek mekkora az egója, mennyire én-központú, vagy akár mennyi az önbizalma.

Mindenféle kommunikáció során hatsz a másik ember egójára.

Ha például megalázod, akkor csökkented az egóját, ha dicséred növeled.

2014. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Angelo84 ***** válasza:

Az első válaszoló nagyjából kifejtette mit és értenek a hétköznapokban egó alatt. Annyit még hozzátennék, hogy ez az egó végül a magát megkülönböztető "én" (én, de nem te/más). Lényegében bármely megnyilvánulás hat az egóra, de ha a fenti kiegészítésemet is figyelembe vesszük, akkor amit az első ír, nem biztos, hogy helytálló, mármint az, hogy ha megalázzuk a másikat, akkor csökkenti az egóját, ugyanis ekkor az egóban rejlő nagy adag büszkeség még mindig működni fog, és vagy visszaszól, magát védve, vagy csöndben hallgat magát csitítgatva, hogy nem is igaz, vagy magába fordul az egyén, és lelki ügyet csinál az egészből, érzelmileg teljesen átitatva, ami még mindig az egó játéka.


Amíg valakit dicsérünk, alázunk, stb, vagyis magát az egyént minősítjük, addig az egót tápláljuk, de ha az egyén tetteivel tesszük ugyanez, és mindeközben a megértést, türelmet, kedvességet, figyelmességet, stb. tanúsítjuk, akkor csökkenhet az egó, de nem csak bennük, hanem bennünk is. Magyarán, az eredeti, félreértésektől mentes önzetlen, elvárások és feltételek nélküli szeretet az, ami feloldhatja az egót, minden más csak tömi.

2014. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyakorlati értelemben az egó tudat alatt ható akarat nem? valaki részletesen elemezve be tudná mutatni hogyan zajlik egy olyan komunikálció a gyakorlatban hogy az egóra hatunk ki fejtve rendesen hogy mikor kezdünk épp rá hatni? Látszódva szépen amikor a másik az egójából kezdi értelmezni a dolgokat és ez alapján reagál majd el kezdünk hatástgyakorolni rá? Valami olyami gyakorlati példa lenne jó amikor az egyik félnek a fejébe szál és el kezd sokat képzelni magáról majd ennek megfelelően kezd komunikálni (ignorál (semmibe veszi) okosabbnak hiszi magát be képzelt én vagyok a megtestesült alfa érték finoman szimatolja méricskéli a másik meg hatni próbál rá.
2014. dec. 3. 08:06
 4/4 anonim ***** válasza:
A jóga sokat foglalkozik ezzel a témával. A TM (tm) is.
2015. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!