Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az érzelmi zsarolás öt típusa...

Az érzelmi zsarolás öt típusa közül melyikbe sorolnátok ezt a levelet? Szankcionáló, önbüntető, áldozat, provokátor, ábrándkeltő?

Figyelt kérdés

Téged, ahogy ez az év eltelt nem igen érdekel vagyok e vagy sem. Remélem jól vagy, habár az is titok felém hol vagy s mit csinálsz, sőt amit tőlem kaptál lakást abból is kizártál " számodra nem létezem, s neked ez így van jól "- nem tudok mit hozzáfűzni, nyelek egy gombócot s ha bajba leszek s nem leszek képes meg-oldani átsegítem magam a másvilágra. - ezt édemeltem tőled, s ezek után lelkifurdalásod sincs miattam. Nem haragszom rád mert tudom ez nem egyedül az én esetem, én ugyan ugyan úgy szeretlek mint az elején, de neked ez nem jelent semmit. 3 éve kaptam " ? " egy bögrét az az asztalomon áll,- világ legjobb apukája- most még annyit se érdemlek hogy " apa hogy vagy, hol vagy, van miből élned, van e valami bajod, gondod.- netán merre vagy? Ugyan téged nem érdekel, rabszolga sorba dolgozom, lényeg szombaton reggel munába menet 120 szal hajtott keresztül a belvároson akihez be vagyok osztva ember mert ő ezt meg meri tenni, s ráadásul az eső is szemerkélt. Tíz munkatársa közül senki nem szeret dolgozni vele, mert nincs ki a négy kereke, engem osztottak be hozzá. - ha valami érne Isten áldjon meg, kívánom légy boldog, sikeres ember, találj magadnak olyan rendes párt aki tisztel szeret hogy szebb sorsot kapj az élettől mint amit én kaptam. Én hiába voltam családcentrikus, s igyekeztem megtenni mident, mégis magamra maradtam. Vannak ugyan koromhoz tartozó problémák de ez már eltörpül ahhoz képest amit tőled kapok.


Kívánok sok sikert



2014. dec. 7. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyértelműen "áldozat". Apuka nagyon igyekszik bűntudatot kelteni, amiért ilyen érdemtelenül viselkedik vele a levél címzettje...
2014. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Különben "finom kis darab" ez a levél...Remélem csak fiktív.
2014. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy finom kis darab?
2014. dec. 7. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én elsőre egyikbe sem sorolnám. (Ha nagyon kellene, akkor valóban az "áldozat", ez már a szavak jelentéséből is világos.)

De szerintem ez egyszerűen egy végsőkig kétségbe esett ember levele, aki NEM manipulálni akar, hanem szembesíteni a tőle érzelmileg elszakadt, hálátlan gyerekét azzal a ténnyel, hogy ez így nagyon nincs jól. Persze az egész sztorit nem ismerhetjük ez alapján, amiből kiderülhetnének a gyerek viselkedésének motivációi, és meg lehetne állapítani, jogos-e az elhidegülés, a szülőnek az életéből való teljes kizárása.

Amúgy a levél kissé zavaros a főnökkel kapcsolatos mondatok miatt, ez utalhat magányra is (nincs kinek elmondani a problémákat), de a levél fő tartalma szempontjából teljesen inadekvát.

2014. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Én arra lennék kíváncsi, mire jó neked az, hogy megtudod egy idegen ember véleményét erről a levélről. Mi volt a célod a közzétételével? Számodra nem volt egyértelmű?

Ezen túllépve: nagyon hibás ez a kétségbeesett próbálkozás a levél írója részéről, engem biztos nem tudna így zsarolni.

2014. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogyan értem, hogy "finom kis darab"?


-Miért, szerinted így szokás, ilyen stílusban kommunikálni egymással?


A levél szerzője a címzettet brutálisan (és átlátszóan) zsarolja érzelmileg és/vagy maga eléggé beteg pszichésen.

2014. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném megtudni, hogy aki ilyeneket ír naponta és nem megy el magától orvoshoz, azzal mit lehet csinálni? Nem dolgozik, nincs TB-je. Ellátják ilyenkor a kórházban, ha mentőt hívok? Egyáltalán a menő elvisz pszichésen beteg embereket?
2014. dec. 26. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ezek szerint nem éppen fiktív levél volt...

Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni. Talán lesz itt, aki tudja. Vagy ha nem itt, akkor keress egy pszichiátert és tőle kérj tanácsot, hogy mik a lehetőségek egyáltalán.


Kellemes ünnepet kívánok!

2014. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem dolgozik"


A levél szerint dolgozik. Akkor most melyik az igaz?


"nincs TB-je"


Attól még, hogy valaki nem dolgozik, KELL lennie biztosítási jogviszonynak, a TB-vel kell szerződni, és fizetni havonta a megállapított összeget. (Kb. 6.800 Ft.)

Az utolsó munkaviszony megszűnése utáni 46. naptól kell fizetni, és adótartozásnak minősül, tehát visszamenőleg is behajtható, méghozzá büntetőkamatokkal együtt.

Elvileg lehet kérvényezni a mentesülést, de gyakorlatilag esélytelen. (Pl. ha van értékesíthető ingatlana vagy ingatlanrésze, azaz még egy azon felül, amiben lakik, vagy akár csak egy autó is van a kérelmező tulajdonában, akkor elutasítják, mondván, nincs rászorulva.)


"Ellátják ilyenkor a kórházban, ha mentőt hívok? Egyáltalán a menő elvisz pszichésen beteg embereket?"


Két esetben viszi el:

1. Láthatóan ön- vagy közveszélyes állapot.

2. Háziorvosi beutaló alapján. (Ki kell hívni/küldeni hozzá a háziorvost, aki beszélgetés és vizsgálat alapján eldönti, ír-e beutalót.)


Elvileg a kórházban (és a szakrendelőkben) ellátnak mindenkit, csak jelzik, ha valóban "piros jelzésű", azaz nincs megfizetve a TB.

2014. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!