Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ismerünk rá leghamarabb...

Hogyan ismerünk rá leghamarabb az ingyenélő bájgúnár szélhámos férfiakra, tehát akik csupán az ingyen ellátásért vannak velünk? Hogyan manipulál és zsarol minket érzelmileg az ilyen?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nőktől/asszonyoktól kérdezném ezt leginkább, akik esetleg már voltak ilyen kellemetlen helyzetben.

Sajnos az ilyen helyzetek legtöbbször már későn derülnek ki, emiatt is ha adnátok nekünk, 25 feletti lányoknak egy pár tanácsot.

Előre is köszönöm szépen a komoly tanácsokat.



2014. dec. 2. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A nők nem akarnak ráismerni mert mindig abban reménykednek hogy "majd nekem megváltozik!".


Egyébként, objektíven nagyon egyszerű: Nem dolgozik, nem is akar, ő erőlteti hogy hozzád költözzön stb... Tehát leakar húzkodni anyagilag.


28/F

2014. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagymenőnek tetteti magát, de nem száll be a költségekbe; először ad valami ajándékot, hogy elnyerje a bizalmadat és úgy érezed, tartozol neki, utána "kölcsön"kér egy nagy összeget, esetleg befektetés ígéretével, hogy majd milyen nagy nyereséggel adja vissza; a lakásodból, pénztárcádból eltűnik pénz, ékszer, értéktárgy; barátságos, behízelgő a modora, odafigyel a megjelenésére.
2014. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könnyű felismerni, ill. előfordulhat, hogy huzamosabb ideig rossz érzésed van, de mindig elhessegeted, ez is intő jel (lehet).

Ha pedig annyira jól csinálja, hogy semmi, de semmi nem tűnik fel, akkor ne hibáztasd magad...

2014. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Hamar felismered, mert ha odafigyelsz, két nap alatt is rájössz, hogy milyen elképesztően önző emberrel van dolgod. Ha viszont kifogtál egy pszichopatát, akkor nehéz tőle megszabadulni. Akkor is nehéz tőle megszabadulni, ha a lelki cafrangjai rímelnek apádra.
2014. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát pl. nem költözöl olyannal össze, aki nem dolgozik és nem is akar.

Mielőtt beengeded a lakásodba a fogkeféjével, körülnézel, hogy ő hol lakik. Ha netán a kedves mama teszi a feneke alá a párnát is vagy, vagy a saját lakásában kupi és kosz van, akkor az nagyon erős intő jel.


Zsarolni, manipulálni azt lehet, aki hagyja magát.

De azért van egy-két általános mondat: "melletted megváltozom", "soha többet", "majd"...

2014. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Azért az önmagában, hogy a szüleivel él egy ingatlanban nem jel. Ezen lépjünk már túl könyörgöm. Nem olyan világot élünk (legalábbis itt Magyarországon) hogy boldog boldogtalan megengedhet magának albérletet 1 fizetésből.


28/F

2014. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom, velem hogy volt. Par het utan o mar szerelmes volt belem. Ajandekokat vett, ekszert, vacsorat csinalt, programokra vitt, a tenyeren hordozott. 3 honap utan megkerte a kezem (mondtam, ez korai meg). Neha kert kolcson, parszaz forintot, mert epp elfelejtett levenni penzt. Rabeszelt, koltozzunk ossze, mert olyan nagyon szerelmes stb stb. Utana szep fokozatosan tortent. Nala epp sosem volt penz, a kasszanal csak allt es nezett, ott kaptam magam, hogy en fizetek mar mindent. Ugyan dolgozott, de azt eljatszotta az interneten. Cserebe moshattam, fozhettem, takarithattam, es konyoroghettem, hogy mosson mar fogat, csereljen ruhat stb es nezhettem, ahogy fekszik az agyon es nyomkodja a tabletjet. Szerintem kb. fel ev utan mar lehet latni, hogy csak lehuzni akar. Csak az ember bebeszeli maganak, hogy talan csak kepzelodik, es ha a masik nagyon behizelgo, meg nehezebb.
2014. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Azért írtam, hogy ha otthon és ÉS totál kiszolglják, és egy szalmaszálat sem tesz keresztbe. Nekem is volt olyan barátom, aki otthon élt, mégis tudott takarítani, mosogatni és igen, főzni is.
2014. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Masik resze a munka. Kb egy eve voltunk egyutt, mikor nem volt munkaja, mert csak ejszakast talalt volna, es ugy nem lehetunk egyutt. En meg ragjam a kormom, hogy mibol fizetjuk az alberletet es mibol veszunk kenyeret. Utana is 2-3 honap, max fel ev volt egy munkahely, mindet otthagyta. Ot mindenhol kihasznaltak, atvertek, halalra dolgoztattak stb stb
2014. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Havas Péter József nevű szélhámos csalót ismerek, aki sorozatban ezt csinálja, elsősorban nőkkel. De ő már professzionális módon.

Behízelgő modor, sportos kigyúrt fiatalos test, kb. 170 cm, elegáns cuccok. Valamilyen ajándékkal a bizalmadba férkőzik (ezüstékszer, ruha), beköltözik (vagy lakást bérel női tulajdonostól, amit aztán nem fizet), eltűnik a pénzed, költségeket csinál (például közös telefonos szerződést köt, amit majd neked számláznak ki), üzletembernek adja ki magát, "üzleti lehetőséget" ajánl, amibe "beszállhatsz" pénzzel (sosem látod többé a pénzt); ha vállalkozó vagy, hitelügyintézést ígér, "előleget" kér a költségekre.

Ha van kocsid, akkor előadja, hogy szívesen segítene a karbantartásában, de szeretne hozzá üzembentartój jogot, hogy "ne legyen probléma", aztán lelép a kocsiddal együtt, ha már az ő neve van a forgalmiban.

És így tovább.

Nincs bejelentett lakása, bankszámlája, saját vagyontárgya, nem tudják rajta behajtani a tartozásokat.

Néha egy kicsit leültetik, de aztán újra kezdi.

2014. dec. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!