Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Protestáns vallású (református...

Protestáns vallású (református/evangélikus) németeket betelepítettek hazánkba?

Figyelt kérdés

1700as évek betelepítéséről beszélek.

Mária Terézia eléggé buzgó katolikus volt,de evangélikus vagy protestáns németeket is telepítettek hazánkba?



2014. dec. 7. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Azokat főleg Erdélybe (szászok).
2014. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De azok még a reformáció idején tértek át,nem? 16.században
2014. dec. 7. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a szászok Erdélybe korábban települtek be, nem a 18. században, és nem is a reformáció idején.

Nem nagyon telepítettek be a Habsburgok protestáns németeket, főleg délnémet területekről, a Habsburgok területeiről jöttek ide, ott meg eleve nem sok protestáns élt.

2015. jan. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Persze. pl. Soltvadkertre is.
2015. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért tettem fel a kérdést mert az őseim között voltak luteránus vallású németek,de nem tudom hogy szászok vagy svábok voltak-e.

2015. febr. 11. 21:48
 6/7 anonim válasza:
Ha jól tudom a szászok több évszázaddal a reformáció előtt jöttek be,tehát nem hiszem hogy szászok lettek volna azok az evangélikus őseid,hacsaknem utólag vették fel ezt.
2015. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az erdélyi németek és felvidéki németek is szoros kapcsolatot ápoltak az anyaországi németekkel,ezért is szinte elsőként vették fel a protestáns vallást a magyarországi szászok.
2015. febr. 21. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!