Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi jelent ez a két irodalmi...

Mi jelent ez a két irodalmi terminus (literary term), "implied author" (beleértett szerző vagy implikált szerző) és "implied reader"?

Figyelt kérdés
Angolul tanulom és eddig arra jöttem, rá, hogy nem maga az igazi író és nem is a narrátor. De akkor ki ez az implied author?

#implied
2015. jan. 3. 13:42
 1/2 anonim válasza:
100%

Valóban nem a narrátor, de ahhoz van köze. Az implied author nem konkrétan a narrátor személye, mert nem szólal meg, hanem gyakorlatilag az, aki az ideológiákat szolgáltatja, amit a narrátor felhasznál. Tehát ő csak ezen keresztül van jelen.

Az implied reader meg..ez picit már elvontabb, tehát amikor a szerző írja a művet, ott van előtte az ideális olvasó, ez az implied reader, akinek címzi az elbeszélést, az ő ideális olvasója, ezzel szemben van az actual reader, aki majd valóban olvassa, aki lehet bárki, én, te, Józsi bácsi Mucsaröcsögén, akárki. Másképp magyarázva, amikor a szerző írta az elbeszélést, lebegett a szeme előtt egy bizonyos olvasó, aki az implied reader, az ideális olvasója, akivel meg akarja majd osztani a tudását, az elbeszélést.


Apropó, minek tanulod angolul? Anglisztika? Olvass utána inkább magyarul, mert nagyon gyatrán lehet fordítani a kettő között, téma alapján viszont könnyű magyar szakirodalmat találni hozzá. Ha érdekel egyéb irodalomelméleti téma, írj nyugodtan, ez a szakterületem.

2015. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jan. 4. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!