Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valamikor olvastam egy mutatór...

Valamikor olvastam egy mutatóról, ami azt mutatta meg, hogy egységnyi közpénzen vásárolt javat mennyiért lehet magánpénzből megvenni (remélem érthető) Van ennek neve? Valahol fellelhető néhány országra nézve (esetleg pár évre visszamenőleg)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésed. Szerintem a vásárlóerő-paritásra gondolsz(PPP), ami azt fejezi ki, hogy mennyi terméket és szolgáltatást lehet vásárolni egy valutában egy másik valutához mérve. Mert ugye a GDP, GNP nem veszi számításba az adott ország árszínvonalát.

Ha így keresel rá, akkor biztosan találsz majd.

De ezt a közpénz magánpénz dolgot gondolt át azért. (Szerinted, ha mondjuk egy falu falu közpénzből költ egy szoborra aminek az ára 2 627 814 FT, akkor te a saját magán-pénzedből mennyiért tudod megvenni?)

2015. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jóval kevesebből.

Ha én veszem, eldöntöm, kitől, mit

Ha az állam veszi, akkor közbeszerzést/tendert kell kiírni (költség), a gyártónak/forgalmazónak sok közbeszerzésen kell indulni, mire egy üzlet "bejön" ez is költség.

Egy csomó olyan tanúsítvány kell, ami magánforgalomban fel sem merül. Erre jönnek a "demokratikus költségek".

Konkrét példa van ahol több 1000 forintért veszik a sima 500 darabos fénymásolópapírt a "hivatalos úton"

2015. jan. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!