Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha egyetlen könyvben összefogl...

Ha egyetlen könyvben összefoglalnánk a történelem egészét nagyon részletesen, kb. hány oldalra férne ki?

Figyelt kérdés
Gondolok itt magyar- és világtörténelemre egyaránt. Tudom hogy nem egyértelmű az hogy "nagyon részletesen", de kb. erre gondoltam: Amelyik adatok máig fennmaradtak, azoknak a tényszerű, de részletes leírása (rizsa nélkül). Remélem kapok néhány értelmes választ is :)
2015. febr. 9. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan munkák, amelyek megpróbálják lefedni a világtörténelmet. A dualizmusban, a Horthy-korszakban, a Kádár-korszakban is írtak világtörténeteket és magyar történeteket is. Ezek hosszú, jó sok kötetes munkák.


De azt tudni kell, hogy az ilyen összefoglalások csak a lényeget emelik ki, tényleg csak a felszínét kapirgálják a történelemnek. Ki lehet adni 6 kötetben a világ történetét, de meg lehet írni 6 kötetben Baranya megye történetét is, de Pécs történetét is megírhatod 6 kötetben, de azon belül egy résztémát, pl. a pécsi vallástörténetet vagy társadalomtörténetet is megírhatnád 6 kötetben.


Akkor gondolj bele, ha az egész világ minden helytörténésze elkezdene a saját kis régiójáról, városáról, a tájról, ahol lakik ilyen többkötetes összefoglalókat írni, és ha ezt összeraknánk, akkor hány oldal jönne ki?

2015. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

Én egy szóban is össze tudom foglalni a világtörténelmet. Neked mi a #&@t jelent a "rizsa"? xD

Nincs rizsa kistesó, tények vannak, amiből ha akarsz, egyesekről tudatlan maradsz.

hülye kérdés

2015. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Oldalra? Még csak tippelni se próbálnék, pár száz iratfolyókilométer. (a lapok magassága egymásra fektetve.)
2015. febr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elég részletesen taglalod a témát, akár az egész földfelszínt teleírhatod 12-es courier betűkkel, és a Honfoglalásról még szó sem esne benne.
2015. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!