Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nagyjából mennyi német asszimi...

Nagyjából mennyi német asszimilálódhatott a magyarságban? Több ezer akár százezer?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a betelepített németekről.

Úgy a középkorban betelepített szászokról,mint az 1700-as években betelepített svábokról.

Azt is olvastam hogy a középkori városok polgársága döntő többségben német anyanyelvű volt.

Az 1840-es évekig pedig Buda és Pest lakosságának a jelentős része szintén német volt.


A nyáron elkezdtem feltérképezni a családfámat és anyai és apai ágon is voltak németek az őseim közt,pedig Borsodban élek,ide csak kevés németet telepítettek.


Ennek tükrében nagyjából mennyi német asszimilálódhatott a magyarságba illetve a többi Kárpát-medencében élő népbe?

1945-ig bezárólag.



2015. jan. 30. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg, eléggé sokszor telepítettek be. Szám szerint senkisem mondja meg neked - betelepítéseknél nem végezték számolást, hanem öntötték a jobbágyokat, hogy legyen aki műveli a földet, kb senkit nem érdekelt, hogy milyen nyelven is beszél.
2015. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vélhetően több százezer. Már István is német lovagokat ültetett sok nemesi birtok élére. Már a kora középkorban is rengetegen érkeztek majd asszimiálódtak. Elég csak arra gondolni, hogy Buda lakosságának nagyrésze eredetileg német volt, a városi tanácsba is németek voltak...ha jól elékszem, csak valamikor a XIV. században lett fele magyar-fele német összetétel.

De ha megnézzük a nagy bortermelő vidékeinket, ott mindenütt a németek hozták a szaktudást, majd elmagyarosodtak.

2015. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt én is olvastam,hogy a városi tanácsba csak az kerülhetett be aki papírokkal tudta igazolni,hogy mind a 4 nagyszülője német származású.


A királynak pedig az 1600-as évek végén rendeletet kellett kiadnia,hogy az addig zárt felvidéki német városokba ezután magyarok és szlovákok is letelepedhessenek.

2015. febr. 3. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az asszimilálódásról lehet vitatkozni.


Voltak családok, ahol házasodtak kívülről, de ez nem volt jellemző. Többen maradtak inkább nemzetiségen belül, és ugyanúgy németajkúakkal házasodtak. Családon belül pedig svábul beszéltek.

És ez teljesen jól is van így.


A másik, hogy a németek főleg iparosok voltak, nem földművesek; bár jól ellátták magukat a földből.


Borsodba is az ipar, a bányászat és a kohók miatt települtek.


A németül beszélés nem miattuk volt, hanem az osztrákok miatt; német volt a hivatalos nyelv.

2015. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!