Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Itália meghóditásánál a tanár...

Exad kérdése:

Itália meghóditásánál a tanár valami Pünoszi győzelmet említett. Miről szól? Valaki irja le kérem hogy miről szól, vagy egy oldalt linkeljen ( nem találtam sehol se )

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos hogy Pünosz, de ha jól tudom ezt mondta, lehet kapni rá jó jegyet valaki tudna linkelni egy oldalt ahol leítják hogy mi ez vagy hogy van ?

(sajnos nem találtam semmit se)



2015. febr. 22. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit félreérthetted a nevet! :-)

Pürrhoszi lesz az!

[link]

2015. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 22. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a lényege a sztorinak, hogy a rómaiak a Kr. e. 300-as évek végére meghódították Itáliának csaknem egészét. A dél-itáliai görög városállamok meghódításáért azonban kemény harcokat kellett vívniuk. Különösen az egyik görög városállam, Tarentum állt ellen, akiknek zsoldos hadseregük volt. Ezek meghívták Görögországból a Phürroszt, aki az ottani egyik királyságnak volt az uralkodója és nagy hadvezér hírében állt. Ez el is jött Itáliába és átvette a tarentumi hadserő vezetését a rómaiak ellen. Néhány csatában le is győzte a rómaiakat, óriási nagy hadvezéri tehetségről téve tanúbizonyságot. A csaták azonban olyan kemények és kiegyenlítettek voltak, hogy minden egyes alkalommal, csak nagy veszteségek árán tudott győzni.


Egy ilyen nagy veszteséggel járó csata után kijelentette Phürrösz, hogy "még egy ilyen győzelem és elveszítjük a háborút". Azóta az olyan csatagyőzelmet, ami hosszú távon mégis háborús vereséggel végződik, phürroszi győzelemnek hívjuk.

2015. febr. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!