A zikkurat és a piramis lényegében csak ebben különbözik?

Figyelt kérdés

Hogy a zikkurat templom a míg a piramis sírhely?

Vagy van más különbség is ?



2015. ápr. 1. 17:05
 1/7 Vree ***** válasza:

A zikkurat az kizárólag a mezopotámiai építmény neve, egyfajta lépcsőzetes piramis (tehát nem simák az oldalai, hanem szintenként kisebbedik, így hoz létre piramis formát).


A piramis az lehet pármilyen sokszög alapú gúla formájú építmény. Ha szigorúan csak az egyiptomiakra gondolsz, akkor azoknak valóban fontos megkülönböztető jegye, amit említettél. (De mit értesz azon, hogy "csak ennyiben"? Lehtne elemezni az építésük módját, kulturális eltéréseket stb. - nem gondoljuk, hogy ezek egyeznek, ugye? És persze nem csak ez a 2, hanem sok kultúra emelt piramis alakú épületeket (ahogy vki egyszer megjegyezte: mert csak egy módja van, hogy hogy halmozz egymásra köveket úgy, hogy ne potyogjanak le).)

2015. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előző, teljesen más a kettő funkciója és kulturális háttere, én ezt nem intézném el annyival, hogy "csak".
2015. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kilátó és a templomtorony között tényleg csak az a különbség, hogy az egyikben van harang a másikban nincs?

:P

2015. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jól van köszönöm.Szépen megkaptam.

A csak előtt van egy lényegében is.

Amiket Amerikában emeltek,Kínában,Boszniában azok akkor mik?

2015. ápr. 2. 14:43
 5/7 Vree ***** válasza:
Én a "lépcsős piramis" nevet hallottam haználni arra, ami ilyen szintenkéntu blokkokkal növő izé (amibe beletartozik a zikkurat vagy a maja templom is), de konkrét egyéni nevet nem hallottam, ami a zikkurathoz hasonló.
2015. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk a piramis jellemzően kőből van, a zikkurrat pedig agyagtéglából?
2015. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A közép-amerikai építményeket szintén piramisnak hívjuk, de azok elsősorban templomok voltak. A kínaiakat most is kutatják, szóval korai lenne bármit is mondani, a boszniaiak pedig csak dombok, nem mesterségesek.
2015. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!