Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehetne egyszerűen...

Hogyan lehetne egyszerűen elmagyarázni az egzisztenciális filozófia lényegét?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy nekem mindig nehezemre esett egyszerűen kifejezni magam, tehát a kérdés megválaszolására nem tennék kísérletet. Ám az módfelett érdekelne - tekintve, hogy ritkán látni itt ilyen kérdést -, hogy miért kérdezed ezt?
2015. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Mennyire egyszerűen? Milyen hosszan? Milyen korosztálynak? Ezek azért olyan kérdések, amik befolyásolják, hogy azt mondjuk, hogy "létfilozófia", és helló, vagy Nietzschétől elmegyünk Ortegaig. :)
2015. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Huszonéves, értelmiségi, de filozófiában meglehetősen műveletlen személynek.:)


Hogy miért kérdezem? Többször előfordult már, hogy nem filozófiai olvasmányokban találkoztam az egzisztencializmusra való valamilyen szintű utalással, és valamiért azt gondoltam, hogy ez olyasmi lehet, ami engem érdekelne, ami talán közel áll a gondolkodásmódomhoz, viszont amikor megpróbáltam elmerülni benne, vagy egészen egyszerűen elolvasni a Wikipédia egzisztencializmusról szóló oldalát, akkor elment a kedvem tőle, nekem "túl filozófiai" volt. Mondhatni nem fogtam fel a lényegét. Hát ezért. :)

2015. ápr. 12. 15:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen olvasmányokban? Azért ahol egzisztencializmus említésre kerül, az valamelyest filozofikus írásmű lehet. Milyen vonatkozásokban gondoltad úgy, hogy közel áll hozzád?
2015. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Üdv.

Maga az egzisztencia szó létezést, megélhetőséget, gazdaságilag biztonságos helyzetet jelent.

Bővebb infó itt: [link]

2015. ápr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ami nekem ebből átjött, az az, hogy a fő mondanivalója szerint éljünk úgy, hogy merünk önmagunk lenni, és legyünk tudatában saját halandóságunknak. Ezt így lehet mondani?
2015. ápr. 13. 07:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha neked ennyi jött át, akkor maradj inkább Oravecz Nóra életvezetési tanácsadásainál.
2015. ápr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:D Na, de most komolyan. Írja már le valaki, mondjuk 5-10 mondatban.
2015. ápr. 16. 09:22
 9/9 anonim válasza:
2017. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!