Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy/hol tudnék jövőre filozóf...

Hogy/hol tudnék jövőre filozófiát tanulni? Érdekel nagyon, viszont akkor jövő évben elkéne kezdenem tanulni, de sajnos az iskolámba nem tanítják. (Most vagyok 8. o. -s. ) Hova fordulhatnék, hol lehet külön filozófiát tanulni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetemen. Addig meg olvasgass ilyen témájú könyveket.
2015. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ohh... És hamarabb nem lehet? Mert hallottam, van olyan iskola ahol 9.-től tanítják, mint fölvehető külön tantárgyat.

Am. egyenlőre csak is a könyvekkel tudom elérni a "filozófia utáni szomjamat" ezért szeretném, hogy külön hadd tanulhassak.

2015. febr. 22. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Több helyen is van, kérdés, h merre laksz.

[link]

2015. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sok segítség ;)
2015. febr. 23. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz ki valami egyetemi előadást és járj be. Amúgy várhatóan közép suliban sem egy igazán jó minőségű filozófiával találkoznál. A legjobb tényleg az, ha filozófiát olvasol magad. Vannak facebookon is filozófiához kapcsolódó programok jellemzően budapesten.
2015. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyik városban élsz?

Filozófia van a legtöbb középsikolában, van ahol egész nagy hangsúlyt fektetnek rá (vagyis egy éven keresztül is tanítják :D ).

De filozófiát így rendesen, csak egyetemen lehet tanulni.

2015. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TheFailure válasza:

Szerintem érdemes lehet megnézned a 2014-es filozófia OKTV döntőseit. Az első 20-ból 5-en a Városmajori Gimnázium és Kós Károly Általános Iskola tanulói voltak, ketten jöttek a Fazekasból és ketten az Apáczaiból. Én korábban voltam döntős ezen a versenyen, az Apáczai és a Fazekas akkor is képviselte magát erősen, úgyhogy gondolom ott van hagyománya a filozófia oktatásnak.


Ha saját szakálladra szeretnél olvasgatni mindenképpen javaslom hogy tájékozódj a hagyományos kontinentális filozófia és az angol nyelvterületeken jobban elterjedt analitikus filozófia különbségeiről. Én személy szerint az analitikus filozófiát messze hasznosabbnak és hatékonyabbnak tartom viszont ezzel a filozófiai ággal tudtommal kb. semennyire sem fogsz találkozni a magyar gimnáziumi oktatásban.


Érdemes lenne olyan könyveket olvasnod mint Bertrand Russell (a híres matematikus és nobel díjas író) A filozófia Alapproblémái c. könyve, ez betekintést enged az analitikus filozófiába is amellett, hogy jó bevezető a tárgyhoz.


A továbbiakban linkelem a Cambridge-i Egyetem-re felvételizni kívánók számára az egyetem által leírt ajánlott irodalmat. Ezeknek a műveknek az elolvasását javasolják ha a filozófia oktatás és művelés egyik legnevesebb egyetemére szeretnél bejutni.

[link]


(Itt kontinentális és analitikus művek ugyanúgy találhatóak mint összefoglaló/áttekintő jellegűek)


Természetesen itt minden mű angolul van feltűntetve de gondolom nem okoz nehézséget megtalálni őket magyarul. Eleve ha filozófiát szeretnél tanulni (vagy bármi mást igazából) nem árt ha tudsz egy vagy több idegen nyelven.

2015. febr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!