Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Könyvek, amik megtanítanak...

Könyvek, amik megtanítanak hogyan irányítsuk/befolyásoljuk az embereket?

Figyelt kérdés

Itt most tegyük fel a nőkre gondolok. Ugye általános tévhit, hogy a nőknek az izmos csávók kellenek, holott ez abszolút nem így van, nézhetsz ki akárhogy, ha jól el tudod magad adni akkor nyert ügyed van.


De ugyan ez igaz a munkára is, nem feltétlen a legszakképzettebb kap meg minden munkát, hanem aki jól el tudja magát adni.



Ilyen könyvet érdekelnének. Van egy nekem, ami nagyon jó, de még többet szeretnék. Ez: [link]


Szeretném megfejteni a viselkedéstudományt.



2015. ápr. 13. 10:33
 1/6 J.J. McQuade válasza:
Dale Carnegie: Sikerkalauz I-II. Nem éppen a nők irányításáról szól, de nagyon jó könyv. Hasznos.
2015. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A játék című könyv a csajozás módszereit írja le. Nem tudom, hogy jó-e nem olvastam, csak szerettem volna. De amit mindenképpen ajánlok az a testbeszéd című könyv, ( több kiadás is van) illetve a tudom mire gondolsz című könyv is érdekes lehet számodra.
2015. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2015. ápr. 13. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az emberek irányítása, befolyásolása ősi dolog, ehhez az emberi elme működését kell megismerni.

Konkrétan az izmos csávókról írottak nem tévhit, hanem félreértés. Egy másik közhely: a férfiak a nagy fenekű nőket kedvelik. Ez is olyan, mint az előbbi. Igaz, de nem azért.

A nők biológiai szerepe a család. Családot felnevelni békés biztonságos környezetben lehet. Ilyesmit (régen) nyilvánvalóan jobban tudott biztosítani egy izmos pasi, mint egy nyápic. Azóta változtak az idők, nem a testi erő biztosítja az előbbi feltételeket, tehát el is vesztette ebbéli szerepét. A férfi viszont ösztönösen szülőképes nőt keres. Utód biztosítása. Erre találta ki az evolúció, hogy az a nő tud jobban gyereket kihordani, akinek nagy medencéje (ahol a magzat jobban elfér). Ez óhatatlanul nagyobb és kerekebb feneket eredményez. A férfiak a "jó s..ggű" nőkben ezt a tulajdonságot "fedezik fel", bár ma már nem tudatosul sokakban, mert az orvostudomány ezt a különbséget is semlegesíti.

Fentiekből következik az is, hogy miféle viselkedésre buknak a nők. Persze ettől még senki nem az utódok körüli problémákra gondol ilyenkor, de az is úgy kezdődik, hogy előbb kell egy jó partner.

2015. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és a magabiztosság miről árulkodik egy nő vagy főnökszemében akkor? Hogy nem félti a saját állását a főnök egy magabiztos, talpra esett embertől? Hogy tűri el egy nő hogy valaki felül kerekedjen, és hülyének nézze őt? Most nem tiszteletlen akarok lenni, csak vannak ilyen formációk is. És a magabiztossággal szinte bármit el lehet adni. Az internet is tele van ilyen "pick up" videókkal, ahol csövesként, könyvmojként, vézna srácként szednek fel nőket, és azoknak a titkuk az ahogy néztem hogy rögtön sarokba szorítják a nőt, az elejétől fogva már uralják a helyzetet. Ezt is jó lenne megérteni. Meg azt, hogy hogyan vegyünk le akárkit a lábáról. Mert ugye ahány féle ember, annyi féle lehetőség. Van akiket a cicákkal, van akiket a művészettel, van akit sporttal, ezeket hogyan lehetne felismerni már az elején? Mert ugye nem uralhatod mindig a helyzetet, kell egy közös téma hogy elinduljon valamin az egész.
2015. ápr. 13. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!