Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Olaszországban tapasztalt...

Az Olaszországban tapasztalt észak-déli ellentét, hasonló a magyarországi dunántúliak és az alföldiek között?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 23:39
 1/5 anonim válasza:
Nem. Sokkal nagyobb Olaszországban az ellentét. Észak befizető, Dél haszonélvező.
2010. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért, Magyarországon van ellentét a dunántúlaik és alföldiek között? :O
2010. febr. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van.
2010. febr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon én nem tapasztaltam ellentéte a Dunántól és az Alföld között - gazdaságilag és infrastruktúrát tekintve biztos van, de emberileg nem találkoztam ilyennel.


Olaszországban másabb a helyzet, ott az északiak nagyon utlják a délieket. A gazdasági okokon kívül van más oka is. Észak iparosodottabb, fejlettebb, Dél inkább agrár jellegű. Népességbeli ellentétek is vannak, etnikailag is különböznek. Az átlag észak olasz ember ereiben az itáliai mellett többnyire csörgedez német, osztrák vagy svájci vér is (történelmi okok miatt). Az átlag dél olasz ember ezzel szemben többnyire szaracén, arab felmenőkkel rendelkezik (amivel az északiak nem). Ez elég nagy ellentéteket képes szülni. Gyk. az észak-olaszok van amikor simán lecigányozzák a dél-olaszokat. Ebből is látszik, hogy etnikailag Olaszország sem egységes állam.

2010. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem találkoztam ilyennel. A barátságaim nagyrésze átnyúlik ezen a szerinted lévő határon, sőt a párkapcsolataim ily ilyen keverékek voltak.
2010. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!