Milyen eredetű e Jelenik családnév?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vagy lengyel vagy elszlovákosított magyar.Jelenik András egy ideig Gömör vármegye alispánja volt, bár ezekkel én is tisztában vagyok.Azt is, tudom, hogy egy időben ők Lengyelországban hercegek voltak.A probléma ott van, hogy lengyel vagy elszlovákosított magyar.

2015. ápr. 27. 18:02
 1/4 A kérdező kommentje:
*Azt is tudom, hogy csak egy család van
2015. ápr. 27. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen szlovák eredetű családnév, Jeleník, egyébként szarvast jelent.
2015. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a szarvassal tisztában vagyok.A probléma itt csak az, hogy a lengyel nemesi összeírásban szerepel, ráadásul főrangúként.Régebbi iratokban például valaki lengyelül is tudott.Sőt sok lengyel nemest/közembert állatokról neveztek el.
2015. ápr. 27. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tipikus lengyel név, de lehet az is, ahogy van magyar Baumgartner, Ackermann, Petrovics, Szokol stb.
2015. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!