Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik az ókori egyiptomi szokáso...

Mik az ókori egyiptomi szokások? (több kérdés lent)

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék az egyiptomiak 1-2 szokására.

1.Hány éves kortól volt/lehetett egy fáraónak ágyasa(vagy ilyesmi)?

2.Bemehetett e egy idegen a fáraó hálószobájába úgy, hogy ő megengedte, vagy vele ment?

3.A fáraó bármikor elmehetett bárhová(kíséret nélkül)?


Ha valaki bővebb válaszokat is tudna adni erről a témáról, akkor az írjon privát üzenetet.

Ha esetleg egy kérdés értelmetlen, akkor bocsánat, de csak így tudtam leírni.


Előre is köszönöm! :)


2010. febr. 22. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy fáraót talán.
2010. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a gyereknevelésről olvastam elég érdekes cikkeket.

Ott az volt, hogy ők a gyereket kis felnőttnek tekintették: vagyis egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy milyen a gyerek és mit szeretne: minél gyorsabban meg kellett értenie a felnőttek világát, és alkalmazkodnia mindenhez. Az volt a jó gyerek, akinek ez jól és gyorsan ment. Ez nem azt jelentette, hogy mondjuk a gyereknek rögtön 100 kilós súlyokkal kellett volna dobálóznia - de azt elvárták, hogy fegyelmezett legyen, ne féljen és tisztelje a felnőtteket, a tekintélyt.

Gyakorlatilag a gyerekeknek nagyon rövid gyerekkoruk volt.

2010. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első válaszoló: ha tudsz szerezni olyat aki még él is, akkor megkérdezem. -.-


második válaszoló: köszönöm, ez sokat segített.

2010. febr. 22. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Javaslom A görög-perzsa háború 2. könyvét (Hérodotosz). Ott szép számmal találsz ilyeneket.
2010. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!