Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hasonló történelmi témájú...

Hasonló történelmi témájú filmek vagy könyvek?

Figyelt kérdés
Történelem órára kéne írnom egy esszét, aminek a tárgya két, ugyanazt a történelmi eseményt vagy időszakot feldolgozó film, könyv, tévésorozat vagy akár dal lenne. Össze kéne haosnlítanom, a forrásaikat és a szándékaikat és analizálnom, hogy ezek a források hogy befolyásolták a történelmi tények használatát. A probléma csak az, hogy képtelen vagyok két összeillő művet találni. Van valakinek valami ötlete? Az egyetlen ami eszembe jutott, az Stevenson Kincses Szigetének és a Karib Tenger Kalózainak az összehasonlítása, de szeretnék valami mást találni, egyrészt mert szívesebben építenék egy konkrét eseményre, mint valami annyira tág fogalomkörre, mint a 18. századi kalózok, meg a Karib Tenger Kalózaiban vannak ugye "mesés" elemek is, amik nem tudom mennyire mutatnának jól az analízisem közepén...
2015. máj. 8. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy külföldi vagy magyar kell, de régebben sugároztak az m1-en egy Magyarország története című szösszenetet. Nem túl hosszú és nem is konkrét eseményre épül - ami neked nem annyi szimpatikus -, de ajánlani tudom, veszíteni biztosan nem fogsz vele, ha megnézel néhány részt azzal kapcsolatban, amiről írni szeretnél.
2015. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy külföldi kéne sajnos :(
2015. máj. 8. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A sztálingrádi csatáról készült egy német film 1993-ban években Stalingrad címmel, egy amerikai 2001-ben Enemy at the Gates címmel és egy orosz 2013-ban szintén Stalingrad címmel. Eléggé különböző a három film, szerintem nem lenne rossz ezeket összehasonlítani. De holokauszt témakörben is sok film van (Sorstalanság, Schindler's List stb.), ahogy a 2. vh-ban mindenről kb. (Normandiai partraszállásról: The Longest Day-Saving Private Ryan, Hitler elleni merényletről: Stauffenberg-Valkyre, a háború utolsó napjairól: Die Untergang (a bukás)- The Bunker).

Ha nem 2. vh., akkor mondjuk ott a '60-as évekbeli Spartacus film és a 2010-es sorozat, a trójai háborúról is van egy-két film, Kleopátráról is, a százéves háborúról, stb.

2015. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a Sztálingrádi-csata nem rossz ötlet! A második világháború nagyját nem szívesen csinálnám, mert azt ugye orrba-szájba kapjuk történelemből, de ez így simán jó lesz. Köszönöm szépen, második!
2015. máj. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!