Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hiteles (és jó) történelmi...

Hiteles (és jó) történelmi könyvek a Római Birodalomról? (magyar, de angol nyelven is akár)

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szakkönyvet keresel, akkor Steven Saylor sorozatát nagyon ajánlom (hitelesen bemutatja a római birodalmat, de regény formájában).
2013. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leginkább szakkönyvek érdekelnek, de ez a tipp is jó lesz. Köszi.
2013. jún. 26. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ferenczy Endre: Az ókori Róma története.


Ez egy egyetemi tankönyv. Tartalmas, az alapítástól a bukásig leírja Róma történetét.

2013. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha van még, írhattok.
2013. jún. 30. 01:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt olvastam:

Aleksander Krawczuk: Római császárok.

Most láttam új kiadásban a Libriben, bár elég drága. [link]

Ha antikvár példány is jó neked (én ezt olvastam), akkor így néz ki:

[link]


Meleg szívvel tudom ajánlani, nekem egyszerre volt tanulságos és szórakoztató olvasmány!

2013. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Maróti Egon minden könyve hiteles, s rendkívül alapos. Nemzetközileg is elismert tanár volt, több nyelven publikált. A magyarok közül ő a legjobb választás.

Magáróla a központról ez is jó könyv: [link]

Róma isteneiről írt Hahn István jó munkát, Alföldi András művei is jók.

2013. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom mennyire érdekel(ne) az olyan könyv, aminek se eleje, se vége, csak tömény adatok és nevek.. ha már hitelesnek kell lennie, de a szórakoztatást is fontos szempontnak találod, akkor a Quo Vadis egy remek mű. :)
2015. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!