Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egri csillagok Magyar származá...

Egri csillagok Magyar származású férfiak a török seregben Tudtok néhányat?

Figyelt kérdés
A tanárnőm 3 hétig nem jött és hirtelen szólt,hogy a következő órán megbeszéljük a könyvet.Átlapoztam az egészet,de semmit nem találtam eltörökösödött férfiakról...Megköszönném ha irnátok néhány embert és hozzá egy kis ismertetőt.

2015. máj. 9. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát a janicsárok (török gyalogág) jelentős része Magyarországról elhurcolt, kinevelt gyerekekből állt, akiket aztán 10-15 év múlva be lehetett vetni a magyarok ellen. Igen takarékos és bölcs megoldás volt. Két legyet egycsapásra. A magyar fővezér, Török Bálint, akit 1541-ben elhurcoltak a Héttoronyba, őt hiába szerette volna budai pasának a szultán, nem ment bele, így élete végéig ott raboskodott.
2015. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első: Jól mondasz történelmi szempontból, de ez szerintem a regényre vonatkozik és benne konkrét karakterekre. :)
2015. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jumurdzsák és Gábor pap öccse jut eszembe ilyen. A részleteknek már nézz utána te.:)
2015. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!