Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jegyellenőr barátom lehet...

A jegyellenőr barátom lehet zseni?

Figyelt kérdés

Nos igazából nem tudtam melyik kategóriába illik a kérdés, ezért jobbnak láttam ide írni, mert a bölcsészet topicban sok értelmes és bölcs ember van. Barátom kitőltött két I.Q tesztet online, melyek az értelmi képességet mérik fel és mindkettőben igen magas eredményt ért el, azt mondta, hogy 160 az IQ-ja. Igaz nem Menzás, de hát az I.Q teszt az I.Q teszt :)


Úgy olvastam ekkora I.Q-val az ember a zsenik közé tartozik és azt kérdezném, hogy lehet hogy valóban az ? A viselkedése, szókincse, modora és a kommunikációja az emberekkel és barátaival egyáltalán nem vall rá és emellett konteókban hisz, illuminátusok pl. Bár ez nem feltétlen teszi butává. A srác amúgy csak a harmadik esti 2 évfolyamos (2 év egy tanév alatt) gimit tudta letenni, mert normál suliból kibukott. A matek nem ment jól neki, azt mondja nincs érzéke hozzá, fel is akarta mentetni magát, végül nem tudta. Végig bukdácsólt belőle.


Én készítettem fel pótvizsgára matematikából. Nehezen ment át. Szakközépiskolai érettségije van és mégis vezető lett, több Call Centerben tették meg Supervisornak, végül durva szóváltások után a főnökei menesztették. Nemrég BKV jegyellenőr volt. Érdekesség, hogy a BKV alkalmassági vizsgán az I.Q teszt kitőltésekor a Hr-es csodálkozott, hogy milyen kiváló eredményt ért el és nem értette, miért nem vezető egy cégnél, ilyen magas az emberek 2/3-ánál nagyobb eredménnyel. Végülis más is megállapította, hogy értelmes.


Javasoltam neki, hogy menjen el Menzás tesztre és legyen tag ott, hiszen sok kapcsolata lehet és lehet végül ajánlanak neki normális állást is. Sajnos őt nem érdekli az, hogy mások elfogadják. El sem hajlandó menni a Menzás tesztre, mivel azt nevetségesnek tartja, hogy még ő fizessen tagdíjat, miközben ő bizonyította hogy zseni. Maga a Menzát pedig elfogultnak tartja és szerinte csak baráti körben lehet bekerülni oda, hiába mondom neki, hogy menjen el.


az érdekel őszintén, hogy hogyan látod a helyzetet?


2015. máj. 11. 16:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Netes IQ teszt sok mindenre jo, csak valodi IQ-t merni. A Mensa egyebkent tenyleg egy belterjes bagazs, nem csodalom, hogy nem vagyik kozejuk.
2015. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
47%
Olyan mindegy, hogy mekkora az ember IQ ja. Ez egy baromság. Ha zseni lenne már 3 diplomája lenne és nem úgy kellett volna átlökdösni a pótvizsgán.
2015. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak fel nem ismert diszkalkúliás és ez vagy valamilyen diszfunkciós zavar teszi, azt hogy matematikában nem képes elogazodni ?
2015. máj. 11. 17:07
 4/35 anonim ***** válasza:
70%

A magas IQ sokszor jar egyutt valamekkora szociopatiaval, vagy egyeb szellemi hatranyokkal, mert az agy kapacitasa veges, es ahol sokkal tobb van valamibol, ott jo esellyel valami masbol hianyozni fog. A filmekkel ellentetben a magas IQ nem azt jelenti, hogy van harom diplomad es hogy 15 nyelven beszelsz.

A Mensa nem “belterjes”, illetve csak annyira, mint egy horgaszklub - persze savanyu a szolo azoknak, akik kint maradtak. A Mensa egy tarsasag, mint ahogy a horgaszklub, ennekis van tagsaga, sokan evek ota ismerik egymast, ahogy a horgaszok is, egyutt jarnak rendezvenyre, ahogy a horgaszok is. Nyilvan ujonckent bekerulve nem leszel rogton te a kiraly, es ezt sokan nem viselik el es kilepnek.


Amugy a Mensaban is van, aki nem bir leirni egy helyes magyar mondatot, mert az IQ az nem helyesirast mer, hanem egyfajta logikat. Ahogy a sulyemelonek sem kell tudnia gyorsan futni, pedig azt gondolhatnank, hogy aki sulyokat emel, az nyilvan sok izmot noveszt, azaz nyilvan jol fut. De a kettonek nincs sok koze egymashoz. Az IQ olyan, mint egy “szellemi sulyemeles”, a magas IQ-bol nem kovetkezik sem jo nyelverzek, sem jo matematikai erzek, sem jo semmi egyeb, csak es kizarolag az, amit lemert a teszt.

2015. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%
Pontozzatok le drága barátaim teljes nyugalommal, függetlenül attól, hogy amit írok az igaz. Nekem szuper családom van doktorim, Mensa tagságom és forintra átszámolva milliós nettó fizetésem. Nektek pedig... piros gombotok, hát játsszatok vele.
2015. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Vree ***** válasza:
58%

^ remélem a férfiasságod is jó hosszú. :)

Hogy jó magasra fel bírd dugni magadnak... :D

2015. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

"Igaz nem Menzás, de hát az I.Q teszt az I.Q teszt :)"


Nem, nem. A Mensa tesztjén kívül egyetlen online teszt sem ad a valóshoz közelítő eredményt. (Jócskán "felülmérnek", saját tapasztalat.)


"a Hr-es csodálkozott, hogy milyen kiváló eredményt ért el és nem értette, miért nem vezető egy cégnél, ilyen magas az emberek 2/3-ánál nagyobb eredménnyel."


Ez így nagyon nem stimmel. Kukucs ide:

[link]

Tehát "az emberek 2/3-ánál nagyobb eredmény" nem sokkal magasabb az átlagnál (100), abszolút a "normál" kategóriában van, közel sem "kiváló".


"El sem hajlandó menni a Menzás tesztre, mivel azt nevetségesnek tartja, hogy még ő fizessen tagdíjat, miközben ő bizonyította hogy zseni."


1. Tesztírás után nem kötelező tagnak lenni.

2. Mivel "bizonyította", hogy zseni? :O


"az érdekel őszintén, hogy hogyan látod a helyzetet?"


A leírásod alapján egyáltalán nem gondolnám zseninek. (Te pedig a "zseni"-t egy nem mérvadó IQ-érték alapján "előlegezted meg" a barátodnak.)


"Lehet, hogy csak fel nem ismert diszkalkúliás és ez vagy valamilyen diszfunkciós zavar teszi, azt hogy matematikában nem képes elogazodni ?"


Lehet.

2015. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
100%

"A Mensa nem “belterjes”, illetve csak annyira, mint egy horgaszklub - persze savanyu a szolo azoknak, akik kint maradtak. A Mensa egy tarsasag, mint ahogy a horgaszklub, ennekis van tagsaga, sokan evek ota ismerik egymast, ahogy a horgaszok is, egyutt jarnak rendezvenyre, ahogy a horgaszok is. Nyilvan ujonckent bekerulve nem leszel rogton te a kiraly, es ezt sokan nem viselik el es kilepnek."


-Szerintem teljesen normális, ha valaki nem vágyik egy ilyen csoportba. Teszteredmény alapján elméletileg én és a főnököm is lehetnénk tagok, egyikünket sem érdekli igazán. Vannak saját barátaim, a szabadidőmet inkább velük töltöm, vagy valami hobbiprojekten dolgozom. Nem igazán hajt ez a fajta valahova tartozás, ráadásul egyáltalán nem szimpatikus a szóban forgó szervezet. mensa-hu-ról: "Egy olyan klub tagja lehetsz, ahol nem számítanak az anyagi, vallási, politikai vagy bármilyen más különbségek." Én vagyok az egyetlen, aki nem tartja logikusnak azt, hogy egy olyan csoport, ami az exkluzivitásra épít és szigorúan kizárja azokat az embereket, akik nem felelnek meg az elvárásaiknak azt írja magáról, hogy "nem számítanak a különbségek"?

Persze, klubon belül lehet, hogy nem számítanak, de ugye a KKK sorai között sem volt jellemző a bőrszín miatti belső ellentét, mert mindenki fehér volt. (Sarkítottam, nem szó szerint venni.)

2015. máj. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
44%

"^ remélem a férfiasságod is jó hosszú. :)

Hogy jó magasra fel bírd dugni magadnak... :D"


Az éppen átlagos. ;)

2015. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

A szubjektív véleményem: egy kicsivel átlag feletti logikai képességű emberről beszélünk (a felső egyharmad smafu, MENSA-nál az max 105 pont lehet), rendkívül elégtelen tanult tudással, nagy mértékű lustasággal, antiszociális allűrökkel, megingathatatlan egóval és némi paranoiával fűszerezve, plusz még az objektív véleményképzés hiánya is ott van. Saccolom, hogy az empatikus képessége meg a padlót veri.

Az ilyen ember a saját sikertelenségének tökéletes kovácsa, és még segíteni sem lehet rajta, annyira elhiszi, hogy ő így tökéletes. Mindenről sommás véleményt alkot, imád általánosítani és társaságban jól megmondani az "énjobbantudom"-okat.

És bizony, aki kicsit alacsonyabb képességű, az ilyen embereknek el is hiszi, amit ő hisz magáról. Politikusnak jó lenne.

2015. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!