Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy mindenki a boldogságra törekszik. Dolgozunk azért, hogy jobb és szebb életünk legyen, a gyerekeinket neveltetni tudjuk mindezt azért, hogy megfelelő munkájuk legyen a jövőben, boldogan éljenek és a majdani gyerekeiket szintén ki tudják neveltetni. Ez egy véget nem érő körfogás. Csak azért h fennmaradjon az emberi faj? Van ennek így értelme? Van egyáltalán értelme élni? Ti még nem gondolkoztatok ezen? Mi a véleményetek?

2015. máj. 22. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

"Mi értelme az életnek?"


Gyakorikerdesek.hu-ra kérdéseket kiírni

2015. máj. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem nincs értelme. :D
2015. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit te magad adsz neki, az lesz az életed értelme. Viszont te vagy kb. az 1826-odik, aki ezt megkérdezi itt a gyakorin, és legalább a 13.657.872., aki felteszi ezt a kérdést önmagában.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=mi+az+%E9let..

2015. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak ennyi kilátásod van, hogy felnevelj pár kölköt, aztán elássanak, akkor valóban nem sok. :P Találj valami életcélt, amit el szeretnél érni, ami neked fontos, amit ha megtettél, nyugodtan hátradőlhetsz, hogy "igen, büszke vagyok magamra, megtettem".
2015. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=Ebt0X5ybm9Y

Rövid nem kell megijedni.

Viszont a többi videói is zseniálisak. Sokat lehet belőlük tanulni, és sok dolog van amin elmereng az ember.

2015. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem az én életemre vagy 1 ember életére vonatkozik, hanem általánosságban az emberi életnek mi az értelme? Pusztán azért létezünk mert adottak a körülmények és ezen a bolygón kialakulhatott az élet?
2015. máj. 23. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezzel irodalmi művek és filozófiai értekezések garmadája foglalkozik igen nagy terjedelemben. Nehéz lenne értelmeset fejtegetni egy hozzászólásban :D
2015. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom de azért megpróbálhatnátok. :D
2015. máj. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!