Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Még 2 év van hátra jogból,...

Még 2 év van hátra jogból, mellette közgazdaságtan vagy pszichológia hangzana jobban? (esetleg orvosi)

Figyelt kérdés

Szeretnék még valamit tanulni, jogász-közgazdász érdemes lenne, de pszichológia is érdekel. Orvosira is elmennék, csak ahhoz érettségizni kéne, és lehet nem is bírnám a joggal párhuzamban (utolsó éves lennék akkor jogból, amikor elkezdeném az orvosit)

A helyemben ti mit választanátok?


2015. jún. 16. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát a közgázzal passzol legjobban a jog szerintem, meg az könnyebb is. Jog és orvosival ilyen korházigazgatóság, meg orvosi etika és társai amik elérhetőek lesznek, inkább ilyen határterületek. Szerintem, ha nem akarsz feltétlen orvos lenni ne azt. Pszichológia meg érdekes, az akkor jöhet jól, ha mondjuk ügyvéd vagy bíró leszel, biztos segít majd az embrek megismerésében, illetve, hogyan tudsz bizonyos dolgokat kihúzni belőlük.


Summázva a közgázzal csinálhatsz a legnagyobb karriert és talán az tűnik a legjobban passzoló, legésszerűbb válasznak. A pszichológiával talán a legérdekesebb kombó, meg szerintem az izgalmasabb is mint a közgáz és jogi karriered során biztos hasznát vennéd. Az orvosi szerintem meg csak akkor válaszd ha hivatásodnak érzed, akkor inkább a joggal nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni, meghát az jó sok év is még.

2015. jún. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha az a szempontod, hogy melyik "hangzik jobban", akkor egyertelmuen kozgazdasagi! Ilyen hozzallassal ne legyel pszichologus, az nem a presztizsrol szol.
2015. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!