Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen USA történelemmel...

Milyen USA történelemmel foglalkozó könyvek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy google a barátom meg a wikipédia, de konkrét könyvek érdekelnének, amelyek amerikai történelemről szólnak illetve annak egyes szakaszairól.

2015. júl. 12. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Carroll Quigley Tragedy and Hope. A legkiválóbb történelem könyv, mélyrehatóan analizálja amerika történelmét a háttérhatalmak függvényében a valós tőrténelmi okokat feltárva. Clionton történelem professzora volt a Georgetown Universityen


[link]


[link]

2015. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Bár elsősorban nem az összeesküvés elméletek szemszögéből érdekelne az amerikai történelem. Ezek vagy igazak vagy nem, de mindenesetre nagyon megosztóak.

Ennél kicsit tárgyilagosabbra gondoltam.

2015. júl. 12. 20:04
 3/8 Rion_marcus ***** válasza:

Az usa valódi arca, pontosabban minden nagyhatalomé, de megmaradva a tényeknél: Oliver Stone – Peter Kuznik

Amerika elhallgatott történelme

2015. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Biztosan érdekes könyv, de mint mondtam: az összeesküvés elméletek nem érdekelnek. (amúgy is nagy divat lett mostanság illuminatizni meg mindent a szabadkőművesekre kenni...)


Tárgyilagosabb szemszögből érdekel a történelem. Az általad ajánlott könyv szóhasználatával élve: a nem elhallgatott történelem.


Gondolok itt jelentős történelmi személyekre, csatákra, eseményekre, megkérdőjelezhetetlen dolgokra a függetlenségi háborútól napjainkig.

2015. júl. 12. 20:28
 5/8 Rion_marcus ***** válasza:

Pont ezt mondtam, történészek, nem hívők írták az

Amerika elhallgatott történelmét. Valós tények alapján, nem az illumináti, ufó, zsidó uralmat leplezi le, hanem azokat a tetteket, amiket az amerikai nép vezetői követtek el a saját népük és az összes többi ellen.

2015. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az hogy történészek leírtak valamit egy könyvben az attól még nem feltétlenül igaz, még akkor sem ha best seller volt meg mit tudom én.


De még ha igaz is, én nem ilyen típusú könyvet keresek. Nem feltárt féligazságokról szeretnék olvasni, hanem egy olyan könyvet keresek, ami tárgyilagosan bemutatja az amerikai történelem legfontosabb eseményeit, amik semmilyen körökben nem képezhetik vita tárgyát.


Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem létezik ilyen könyv....

2015. júl. 13. 00:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem összeesküvéselmélet, hiszen elismert történész írta Clinton tanára volt.


Mindenre ugyanúgy igaz, hogy vagy így van vagy pedig nem. A tudományra is, ami 100 évenként elévül -.-

2015. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zetsu99 válasza:
Amerika eltitkolt történelme igaz tényeken alapszik, nyugodtan veheted számításba olvasmányként, nagyon megéri.
2020. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!