Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az "Angyalok és Démonok"-ban...

Az "Angyalok és Démonok"-ban leírt "Illuminátusok Temploma" létezik?

Figyelt kérdés

Arról a helyről van szó, ami a könyvbeli ösvény utolsó állomása, és ami az író állítása szerint az Angyalvár legtetején található, egy titkos szobában.


Rengeteget böngésztem a netet az "Angyalok és Démonok" helyszíneiről és a könyvben található pontatlanságokról olvasva, de erről a helyről valahogy sosem esik említés. Mindig leírják, milyen valójában a Passetto, a négy gyilkosság helyszíne, a Vatikán, de sosem beszélnek az "Illuminátusok templomáról", és én ezt egyszerűen nem értem. Semmit nem találok erről a neten. Ez azért van, mert nem is létezik? (de attól még miért nem érdekli az olvasókat?)


Jártam idén az Angyalvárban, hát eléggé csalódtam a könyvben. Először is, a Passetto nem is egy alagút, hanem egy várfalszerű sáncon futó NYÍLT folyosó. Nem egy titkos földalatti börtönbe torkollik, ahonnan fel lehet menni egy csigalépcsőn a vár belsejében, hanem a vár külső részének egy szobájába. A rámpa, ami körkörösen megy a várban, szintén egyáltalán nem olyan, mint amilyennek Brown leírta, nem a pincébe vezet.


A vár tetejére meg szerintem semmiféle csigalépcső nem vezet, különféle folyosókon kellett megközelíteni. Az angyalszobor a tetején se olyan, mint amilyennek leírták, és semmiféle külön erkély nincs ott (hacsak nem arra gondolt Brown, ami a látogatóknak van fenntartva). Szobának nem is tudom, hol lenne hely. De azért érdekelne, hogy van-e ennek a helyiségnek bármi valóságalapja.


2015. júl. 19. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarom letörni a lelkesedésed, de egy borzalmas hírem is van: A Harry Potter-béli Roxfort sem létezik!


Amiről beszélsz, egy könyv. Felhasználja az író a valóság elemeit, de a legnagyobb része a fantázia szüleménye, mint ahogy a Gyűrűk Ura, és az összes többi könyv.

2015. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ú, ne már! Na és a Mikulás?! :D


Tudod, kedves Sir Buccser, az a különbség, hogy az említett könyv egy Róma nevű, létező városban játszódik (magam is láttam pár hete, szóval tényleg létezik), és a benne leírt helyszínek közül is többet bejártam. Attól, hogy a regény fikció, az Angyalvár, a gyilkosságok helyszínei (bár neked ezt hiába mondom, gondolom ilyen ponyvát úgyse olvasol, jól teszed) meg a Vatikán létező helyek. Úgyhogy ne vegyük már egy kalap alá a Harry Potterrel, ha szabad kérnem.


Ebben a könyvben sok dolog létezik, sok nem. A trükkös az, hogy szét kell választani benne a fikciót és a valóságot. Ez annál is megtévesztőbb, mivel a könyv elején a szerző külön kihangsúlyozza, hogy a helyszínekre, műemlékekre tett utalások és tények megfelelnek a valóságnak (Rómában járva elég hamar rájöttem, hogy nincs így).

2015. júl. 19. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
A Harry Potterben is létezik a pályaudvar, sőt, London is, mégsem keresed a 9 és 3/4-ik vágányt :)
2015. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hogyne létezne:


[link]


:)


Különbség amúgy: a HP-ban soha egy percig nem állítja senki, hogy a kitalált helyszínek valósak. Az Angyalok és Démonok viszont végig azt sejteti, hogy ezek a helyszínek mind megtalálhatóak Rómában és bárki megnézheti őket.

2015. júl. 19. 23:51
 5/6 anonim válasza:
2015. júl. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát most ezzel aztán **rva sokat segítettél :D
2015. júl. 21. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!