Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hitler vagy Sztálin volt a...

Hitler vagy Sztálin volt a gonoszabb?

Figyelt kérdés
Én nem tudom eldönteni, mert ezt egyébként is sokan vitatják..... szerintetek?
2015. júl. 21. 14:53
1 2 3
 1/21 2xSü ***** válasza:
43%
Miben méred a gonoszság fokát?
2015. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Gyilkosságok száma, politizálás, támadások stb.....
2015. júl. 21. 15:01
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

Nos, ez kb olyan, mint hogy BMW vagy Audi.

Mindketten gonoszak voltak, de én inkább Hitlert mondanám gonoszabnak.

2015. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

téves, mániákus gondolkodás és világnézet jellemezte őket, nem mondanám, hogy gonoszság, ez nagyon lebutított verziója a megnevezésnek

Hitlernek durvább volt a világnézete szerintem. Sztálin nem faji alapon tett különbséget, hanem szimpátia alapján :D

2015. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Egyikük sem volt gonosz.
2015. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs rá bizonyítékom, de a forrásokból, meg több véleményből azt gondolom, hogy Hitler szociopata volt, míg Sztálin pszichopata. Ez a rémtetteiket nézve kb lényegtelen különbség.


Különben nem lehet matematikailag mérni, hogy melyik volt a gonoszabb, sőt sehogy, hogyan mérnéd?

Ha valaki 2 embert öl, akkor pont kétszer olyan gonosz, mint aki egyet, nem függ ez a körülményektől?

Na meg, kiket tekintünk Hitler és Sztálin áldozatainak pl aki megfagyott Sztalingradban az kinek az áldozata volt és akit lelőttek? És ha német volt? Ha magyar volt és ha orosz volt? Nem lehet ezekre olyan értelmesen válaszolni!

2015. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyikük sem értékelte az emberi életet. Egyikükben sem volt együttérzés vagy részvét a háború áldozataival, még a saját honfitársaik iránt sem. Ilyen alapon én nem látok lényegi különbséget, erkölcsi elmebeteg volt mindkettő. Kb az olyan sorozatgyilkosokkal egy szintre helyezem őket, akik tudják, hogy szörnyűség amit tesznek (tehát erkölcsileg felelősek, mert tisztában vannak a következményekkel), de mégsem éreznek semmi együttérzést.
2015. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem Sztálin gonoszabb volt, mivel Hitler szerette a kutyákat és még sorolhatnám.


Sztálin halálakor nem mertek orvost hívni, annyira féltek tőle.


Hitlert valamilyen szinten megértem, hiszen egy elméletben hitt (pánspermia). Node nem így kellett volna...ebbe ne menjünk bele...

2015. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha valaki emberek haláláért felelős és nem érinti ez meg, nem tudom, mennyiben enyhítő körülmény, hogy mondjuk szereti a kutyákat... meg kérdés, hogy olyan, akinek nem drága az emberélet (a saját nemzetéé sem...), vajon hogyan "szereti" a kutyákat.
2015. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha megnézed amúgy videofelvételen Sztálinon kimondottan látszik a magabiztos, kedvesnek látszó "pszichopata báj".
2015. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!