Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van valaki, aki beszélt már...

Van valaki, aki beszélt már hazai menekültekkel? Van olyan kezdeményezés, aminek részeként lehet velük beszélni?

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék velük (gondolom, azért akad olyan köztük, aki tud angolul), mert tök kíváncsi lennék a tapasztalataikra, meg hogy honnan jöttek, de nem akarok csak úgy odamenni hozzájuk, amikor csoportokban álldogálnak. Van valami olyan kezdeményezés (pl. ételosztás vagy hasonló), aminek részeként kapcsolatba lehet velük kerülni? Vagy beszélt már valaki innen velük?
2015. júl. 22. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem Szegeden "kaptak el", hogy segítsek már, mi merre van, meg odafelé a vonaton, nem mennék bele mélyebben a témába, akikkel én találkoztam, pakisztániak voltak, kedves emberek, fél órát beszélgettünk kb, egyébként meg nyugodtan menj oda hozzájuk. Egy-két eltérő esettől kivéve (amit mondjuk úgyis előre látsz, ha pl egy rendőr épp beletérdeli a szerencsétlent a betonba :D) nem harapnak.
2015. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Én már beszéltem egy menekülttel.

Egy ötgyermekes családanyával. A negyvenfokos hőségben ült gyerekei körében az olvadozó aszfalton. Az járókelők udvariasan elkerülték őket. Az előttem haladó két arab diák is. De az asszony reagált rájuk és mondani akart valami, de a két fiatalember már messze járt.

Megálltam és megkérdeztem angolul, hogy miben segíthetek. El kellett ismételni néhámyszor, mire megértette.

"Maja", vagy valami ilyesmit mondott, majd összeráncolt homlokán látszot, hogy valamin nagyon gondolkodik. Végül felderült az arca és büszkén kivágta:

"Vater". Eltartott egy ideig, amíg felfogtam, hogy vizet kér. Visszamentem a sarki közértbe és vettem egy karton bubimentes vizet. Odavittem nekik.

Miközben a gyerekek a zsugorfóliát próbálták lefeszegetni a palackokról, az asszony ültében előre-hátra hajlongva összetett kezeit homlokához emelve mantrázott valamit, amiből csak annyit értettem - vagy véltem érteni -, hogy "Alla". Időnként jobb kezét elvette homlokától és végigsímította a lábszáramt.

Rohadtul zavarban voltam, és nem tudtam, hogy menjek el onnan. De kínosnak éreztem azt is, hogy csak úgy faképnél hagyjam.

Megpróbáltam beszélgetni vele, miután ivott, de nem volt közös nyelvünk, csak néhány angol szó. Nem tudtam megkérdezni, hogy honnan jött, mert nem értette, mit akarok. Azután az próbáltam kézzel-lábbal-angolsággal kipuhatolni, hogy egyedül van-e a gyerekekkel, vagy a férje is itt van valahol.

"Man", mondta és nyitott tenyérrel mellkasát veregetve mutatta: enyém. Tehát a férje.

"Where, where is he?" (Hol van?) kérdeztem gyorsan.

Torka előtt félreérthetetlen mozdulattal húzta el a kezét. Megroggyantak a térdeim. De még nem volt vége. Végig mutatott a gyerekeken, majd magára bökött. Tehát, ő és a gyerekek... mutató és középső ujjával a szemére, majd elöre mutatott

... látták!!!!

Egy hátborzongató tragédia, három mozdulatban. Elszédelegtem onnan.

Igen, én már beszéltem egy menekülttel.

2015. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Spiróhoz jársz írni tanulni? :)
2015. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Mi a baj Spiróval?
2015. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#3-as: ez nagyon durva! Olyan hihetetlen valahogy, hogy ezek a tragédiák, amik eddig messze tőlünk történtek és amikről csak hallottunk, most hirtelen testközelbe kerültek...
2015. júl. 22. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Éppen ezt akartam érzékeltetni azokkal, akik úgy gondolják, hogy ezek az emberek csak kikerülendő tereptárgyak a járdán.
2015. júl. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

2-es, megkönnyeztem :'(


én már többször vettem részt ételosztáson. ha még aktuális a kérdés, privátban várom a jelentkezésed.

2015. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még néhány történet:

[link]

2015. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én egy fesztiválról nagyon durván rottyon sétáltam hazafelé, egy erdőben éjszaka mikor szíriai menekültekbe botlottam... hát rendesen össze vissza fostam magamat majdnem, de csak annyit kértek, hogy mondjam meg nekik, merre van észak, aztán már el is váltak útjaink, meg adtam nekik 5000-ret, hogy vegyenek maguknak kaját vagy vizet, meg mert így jól láthatóan kiürítettem előttük a pénztárcámat, nehogy azért öljenek meg :D de valószínűleg nem volt ilyen szándékuk :)
2015. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!