Szerintetek meg lehetne valósítani egy minimum programot a társadalomban?

Figyelt kérdés

Kellene egy olyan program, ami azoknak az embereknek kínálna életpálya modellt, akiknek semmire nincs igényük, kivéve bőséges mennyiségű információt, minden témában, ide értve internetet, könyveket, legújabb tudományos felfedezések megismerését. Ők lényegében elméleteket gyártanának, meg bármit amihez kedvük van, és csak információs igénye van, tehát nem kellene tárgyakat létrehozni.


Milyen körülményeket, munkát tudtok elképzelni, ami ezt szolgálná? Hogyan lehetne ezt beépíteni a társadalom hagyományosan működő részébe?


Láttok már ilyen meglévő lehetőséget? Esetleg mi hiányzik a megvalósításhoz?


Az ötletet valami olyasmi adta, hogy túl sok idő megy el embereknek munkára, miközben egyrészt hatalmas az átgondolatlanság a világban, és nem is biztos, hogy mindenkinek szüksége van arra a sok mindenre, amire sok embernek a pénze elmegy. Tehát le is lehetne spórolni sok kiadást, illetve ha többen gondolkoznának hivatásszerűen vagy sokkal inkább motivációból, akkor az termelné a jó ötleteket, amik meg növelnék az életszínvonalt.


Nem is igazán egy aszkétikus életre gondolok, hanem ha valakinek kedve lenne, akkor csak nagyon koncentráltan költené el a minimum programban a pénzét, de akár az összes pénzét elkölthetné rá tehát nem is feltétlen spórolásra gondolok.


A mai társadalom nem erre van optimalizálva, hanem valamiféle fogyasztó társadalom van, és azokra az emberekre van optimalizálva, akik fogyasztanak. A minimum program lényegében a fentebb említett célokra lenne optimalizálva. A hangsúly az elméletek, ötletek megszületésének elősegítése és mindez önkéntes alapon való belépéssel működne, és elsősorban a motiváltság lenne a hajtóerő benne, a termék pedig a szellemi kincs.


Most van az embernek egy munkája, és oda be van szorítva, nem nagyon mehet más területekre, így nem jön létre kapcsolat közöttük, emiatt elmaradhatnak fontos találmányok. Egy megfelelő szellemi környezetben percenként más-más területekkel lehetne foglalkozni, szabadon lehetne megszerezni a tudást.


Milyen jelenlegi folyamatokra hasonlít ez a leírás a leginkább? Hogyan lehetne megvalósítani? Mik lennének a hátrányai?


2015. júl. 30. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A szakmát úgy hívják, hogy kutató, de azon a koron már jópárszáz éve túljutottunk, mikor évtizedes specializált tanulás nélkül bármi érdemlegeset lehetett alkotni benne.
2015. júl. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak ennyien akarnak kutatók lenni?

A kutató csak elméletek gyárt?


A kutató azt kutatja, amire pénzt kap.


A specializált tudással nem megy szembe, amit írtam. Ugyanakkor az évtizedes tanulást engedd meg, hogy visszautasítsam, ugyanis van, aki gyorsabban tanul, mint a többiek. Van olyan, aki egyedi útvonalon szerzi meg a tudást, úgy hogy az a fajta beállítása a tudás megszerzésének, majd elméletek kidolgozásának, hogy az egy évtizedes hosszú út, amit végig kell járni, nincs rövidebb út, kísértetiesen hasonlít az egyházak tudásmegszerzéshez való, vontatott, szabályokkal teletűzdelt, megdicsőült, lila ruhás ceremónia során papirosokat átadó, bürokratikus, önkényes rendszeréhez.

2015. júl. 31. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, hogy van, aki nagyon gyorsan tanul, neki elég egy évtized.

Attól meg, hogy valaki szeretne kutató lenni, még nem lesz rá alkalmas.

2015. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kétféle embertípus akar kutató lenni.

1. Aki a környezet valamely részterületét szeretné vizsgálni, ennek érdekében sokat tanul, és az évszázadok alatt kikristályosodott formában végül eljut egy, az egyéniségének megfelelő szintre. Ez az időtartam egyéntől függ.

2. Aki lusta dolgozni, és azt képzeli, majd ő gondolkodik és kitalál valamit. A tanulást fölösleges időtöltésnek tartja, rengeteg fölösleges ötlete van, attól fölösleges, hogy nem ismeri – hogy egyszerűen fogalmazzak: mi van meg eddig. És fölöttébb sértődékeny. Mivel ő mások tudását (iskola) nem hajlandó megismerni, így gyakorlatilag nem lehet neki megmagyarázni, hogy miért nem működik, amit ő képzel.


A helyzet az, hogy a tanulásnak, a kutatóvá válásnak is megvan a maga tudománya. Nem arról van szó, hogy a saját nézeteimről kívánnálak meggyőzni, mindössze arról, hogy már nagyon régen bebizonyították, az általad elképzelt út nem létezik. De hogy lehetne ezt veled megértetni, ha (például e téren) mások eredményeire nem vagy kíváncsi.

2015. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az ötlet nem megvalósítható. Ahhoz hogy az legyen, a következő feltételeknek kellene teljesülni

-teljes mértékben gépesített világ

-az "átlag IQ" megemelkedése

-kollektív tudat, vagy ennek valamilyen fejlett technológiával való pótlása (igen, az internet ilyesmi, de egy ilyen ötlet megvalósításához messze nem elég)


Innentől kezdve lehetséges lenne, hogy pusztán "szellemi" lények legyünk, valamiféle "isteni szférába való emelkedés" elérése érdekében


Nem sikerült jól megfogalmaznom, de remélem érted

2015. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!