Mondana valaki egy rövid leírást vagy véleményt mondani a két képzésről?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány az egyik a másik a jog. Az érdekelne, hogy milyen anyagokat kell megtanulni és hogyan. Úgy tudom jogból sok van amit szó szerint kell tudni és elég sokat kell tanulni rövid idő alatt, a kommunikáció és médiatudományról semmit nem tudok.
2015. júl. 31. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Most híradós, újságíró stb akarsz lenni vagy jogász?

Alapból nem mondted, h főiskola, egyetem vagy okj (okjn nincs jog) de akk is egy alap képzés mindenkép van, ahol mindent tanultok. Jogból igen, megkell tanulni a római jogot meg a latint kb. kommunikációból is vannak szerzői jogok stb szóval ott is tanuljátok majd. De elég sok mondvacsinált tárgy van kommunikáción sztem

2015. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

"Jogból igen, megkell tanulni a római jogot meg a latint kb." ez nagyon aranyos :)


Jog az egyik legnehezebb képzés, nagyon sok szorgalom kell hozzá, és szerencse se árt. Nem lehet egy lapon említeni a kommunikációval, a tanulnivaló terjedelme, illetve az oktatók elvárása is sokkal magasabb mint egy bsc szakon. De igazából ezt neked kell tudnod mennyire vagy kitartó és szorgalmas, illetve mennyire tanulsz könnyen. Jog mellett is lehet életed, de vannak olyan időszakok amikor semmi más nem létezik, csak a tananyag. Ha jobban bele akarsz látni a jogba, akkor googleben keress rá a PTk-ra, illetve a BTK-ra, továbbá az 1952. évi III. törvény a polgári perrendtartásról, és az 1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról ezeket 3. és 4. illetve 5. és 6. félévekben oktatják, mondhatni a leglényegesebb pontjai 10 féléves képzésnek, ha ezeket meg tudod tanulni akkor a többivel se lehet gond.

2015. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!